СУПЕРКУП: Манџукић се осветио Краљевском клубу за лисабонски пораз, трофеј Јорганџијама

Атлетико је освојио трофеј шпанског Суперкупа пошто је у Мадриду победио у реванш утакмици градског ривала Реал с 1:0.

Гол одлуке постигао је хрватски нападач Марио Манџукић већ у 2. минуту, а Атлетико је освојио други трофеј Суперкупа у историји, након што је претходно славио 1985. године.

На испуњеном Висенте Калдерону одиграна је веома добра утакмица, много садржајнија од прве на Сантјаго Бернабеу у уторак, када је било 1:1.

Ношен подршком са трибина, Атлетико је фуриозно ушао у меч, па је Манџукић одмах савладао голмана Касиљаса. На ивици шеснаестерца примио је сјајан пас Гризмана и прецизним шутем погодио доњи леви угао.

Домаћин је зналачки чувао вођство тактички готово беспрекорном игром, иако је Реал до истека 45 минута био конкретнији и нешто опаснији, па је у пар наврата пропустио лепе прилике (Родригез, Бејл).

У том периоду тренер Атлетика Дијего Симеоне искључен је због приговора.

Друго полувреме почело је готово на исти начин. Поново је Атлетико кренуо силовито, могао је да дуплира предност, али је Гарсија погодио пречку, потом шутирао преко гола, а Коке изнад пречке.

Домаћи тим деловао је све боље и сигурније у наставку утакмице снажног темпа, препуне набоја. Имао је иницијативу, а Реал није налазио решења да сруши гранитну одбрану популарних „јорганџија”, иако је на полувремену у терен ушао недовољно опорављени Кристијано Роналдо.

Није имао прилике да се истакне, био је будно чуван, а тренер „краљевског клуба” Карло Анћелоти није рачунао на Анхела Ди Марију, који је најавио одлазак из Реала.

На крају шампион Примере Атлетико потпуно заслужено је стигао до тријумфа у великом дербију против освајача Купа краља, јер је у целини приказао бољу и садржајнију игру, на одушевљење многобројних навијача.