Први пораз Манчестера, тријумф Челзија после преокрета, Сити победом држи коту један

Фантастичан меч одиграли су Челзи и Вотфорд у првом мечу суботњег програма деветог кола енглеске Премијер лиге

Фудбалери Челзија победили су на свом терену Вотфорд са 4:2 у првој суботњој утакмици деветог кола енглеске Премијер лиге. Утакмица на стадиону Стамфорд бриџ донела је много узбуђења, пет голова и чак два преокрета.

Шампион Енглеске повео је у 12. минуту сјајним голом Педра са ивице шеснаестерца на асистенцију Едена Азара.

Челзи је само пет минута касније имао добру прилику да удвостручи предност, али Сеск Фабрегас у ситуацији један на један није успео да савладао Еуреља Гомеса.

Вотфорд се није предавао, да би у судијској надокнади времена Абдулај Дукуре савладао голмана Челзија.

Почетком другог полувремена Вотфорд је преокренуо резултат, а стрелац је био Роберто Переира у 50. минуту.

Тај гол додатно је уздрмао Челзи, Вотфорд је контролисао ситуацију, имао је две добре прилике, али Ричарлисон није успео да савлада Тибу Куртоу.

Плавци су успели да се уздигну и у 70. минуту дођу до изједначења преко Мишија Батшуаија, који је добро реаговао на центаршут Педра с десног бока, да би у 87. Сесар Аспиликуета донео преокрет готово после исте акције као код изједначујућег поготка.

Коначан резултат поставио је Бацуаи у петом минуту судијске надокнаде времена.

Њукасл је победио Фењераша Кристал Палас голом Мерина у 86. минуту. За домаће Свраке од 79. минута играо је Александар Митровић, за госте је цео меч одиграо Лука Миливојевић.

Манчестер Јунајтед претрпео је први пораз, и то од новајлије Хадерсфилда, Немања Матић одиграо је цео меч за Црвене ђаволе.

Водећи Манчестер Сити је са 3:0 савладао Барнли, браву је "откључао" Агуеро у 30. минуту са беле тачке.

Семафор 9. кола Премијер лиге:

Вест Хем – Брајтон 0:3 (Мареј 10, 75. jeданаестерац, Искердо 45+2)

Челзи – Вотфорд 4:2 (Педро 12, Бацуаи 71, 90+5, Аспиликуета 87 - Дукуре 45+2, Переира 50)

Хадерсфилд – Манчестер Јунајтед 2:1 (Муј 28, Депотр 33 - Рашфорд 78)

Манчестер Сити – Барнли 3:0 (Агуеро 30. једанаестерац, Отаменди 73, Сане 75)

Њукасл – Кристал Палас 1:0 (Мерино 86)

Стоук – Борнмут 1:2 (Диуф 63 - Сурман 16, Станислас 18. једанаестерац)

Свонси – Лестер 1:2 (Масон 56 - Фернандез 25. аутогол, Оказаки 49)

Саутемптон – ВБА 1:0 (Буфал 85)

14.30: Евертон – Арсенал

17.00: Тотенхем – Ливерпул