Интер поново добио Сасуоло са 7:0, Милан победио Парму са 5:4! (ВИДЕО)

Фудбалери Сампдорије победили су данас екупу Торина у Ђенови са 2:0 у првом недељном мечу другог колаиталијанске Серије А

Тим српског тренера Синише Михајловића у вођство је дошао голом Манола Габијадина из слободног ударца са 18 метара. Имао је очигледно Габијадини од кога да учи.

Коначан резултат поставио је 11 минута пре краја меча Стефано Окака Чуку, кад је преварио чувара, ушао у шеснаестерац и потом матирао гостујућег голмана.

Веровали или не, за годину дана Интер је два пута славио против Сасуола у Серији А истоветним резултатом – 7:0. Овога пута једина разлика је што се догодило у Милану, на стадиону „Ђузепе Меаца”.

Хет-трик је постигао Икарди, два пута се у листу стрелаца уписао Освалдо, а по једном Ковачић и Гварин. Победу свог тима са клупе је одгледао српски репрезентативац Здравко Кузмановић.

Лацио је одиграо врло добар меч на Олимпику против Ћезене, па је стигао до првенца у сезони. Цео меч одиграо је Душан Баста, док је Филип Ђорђевић био стартер, а место је уступио легендарном Мирославу Клозеу у 60. минуту. Победу Лацијалима донели су Кандрева, Пароло и Маури.

Аталанта је остварила важан тријумф на врућем терену против Каљарија. Гости су имали два гола вишка, а до краја се њихова мрежа затресла само једном, из једанаестерца, пет минута пре краја. Влада Аврамов је био на клупи победничко тима.

Фиорентина и Ђенова су тражили први тријумф у сезони у међусобном окршају, али су одиграли прилично лош меч. На Артемио Франкију мреже су мировале, иако су гости имали играча мање последњих 20 минута.

Велико изненађење у Напуљу, Кјево је однео сва три бода. Наполи је доминирао, али је тим из Вероне постигао један погодак, вредан три бода, Лопез је био прецизан у 49. минуту. Све би било другачије да је Игуаин био прецизан са беле тачке у 27. минуту.

Девет голова у Парми и друга победа Милана! „Росо–нери“ су славили са 5:4 уз по један црвени картон на обе стране.

Голове за Милан постигли су Ђакомо Бонавентура, Кеисуке Хонда, Жереми Менез два и Најџел де Јонг, док су се код „млекаџија“ у листу стрелаца уписали Антонио Касано, Фелипе (добио црвени у 77. минуту), Алесандро Лукарели, а аутогол је постигао Матија Де Шиљо. У екипи Милана, „поцрвенео“ је Давиде Бонера.

Семафор другог кола Серије А:

Сампдорија – Торино 2:0 (Габијадини 34, Окака 79)

Каљари – Аталанта 1:2 (Козу 85. једанаестерац – Естигаријиба 4, Боакје 67)

Фиорентина – Ђенова 0:0

Интер – Сасуоло 7:0 (Икарди 4, 30, 53, Ковачић 21, Освалдо 43, 72, Гварин 74)

Лацио – Ћезена 3:0 (Кандрева 19, Пароло 56, Маури 90)

Наполи – Кјево 0:1 (Лопез 49)

Парма – Милан 4:5 (Касано 27, Фелипе 51, Лукарели 73, Де Шиљо 89. аутогол - Бонавентура 25, Хонда 37, Менез 45. пенал, 79, Де Јонг 68)

Јувентус – Удинезе 2:0 (Тевез 8, Маркизио 75)

Емполи – Рома 0:1 (Сепе 45+1. аутогол)

20,45: Верона – Палермо