Победе Бајерна, Шалкеа и Бајера

Бајерн је уписао 12. победу од почетка шампионата и први је са 38 бодова, док је Келн "закуцан" за дно табеле немачког шампионата са само три бода

Фудбалери Бајерна из Минхена победили су вечерас на свом терену екипу Келна са 1:0 у утакмици 16. кола немачке Бундеслиге.

Једини гол на мечу постигао је Роберт Левандовски у 60. минуту после асистенције Томаса Милера.

Фудбалери Шалкеа победили су на свом терену Аугсбург са 3:2.

Шалке је имао предност од 2:0, Аугсбург је стигао до изједначења, а победу домаћој екипи донео је Данијел Калиђури у 83. минуту из једанаестерца.

Победу на свом терену остварио је и Бајер Леверкузен, који је са 1:0 био бољи о Вердера. Победнички погодак постигао је Лукас Аларијо у 11. минуту.

Фудбалери Херте су победили Хановер са 3:1, док је раније данас Хофенхајм био бољи од Штутгарта са 1:0.

Семафор 16. кола Бундеслиге:
Уторак:
Волфзбург – Лајпциг 1:1 (Верхег 15. једанаестерац - Халштенберг 52)
Мајнц – Борусија Дортмунд 0:2 (Папастатопулос 55, Кагава 89)
Фрајбург – Борусија Менхенгладбах 1:0 (Петерсен 20. једанаестерац)
Хамбургер – Ајнтрахт 1:2 (Пападопулос 9 - Волф 18, Гаћиновић 24)
Среда:
Хофенхајм – Штутгарт 1:0 (Ут 81)
Бајерн – Келн 1:0 (Левандовски 60)
Херта – Хановер 3:1 (Калу 18, 45, Торунарига 83 - Бебу 65)
Шалке – Аугзбург 3:2 (Ди Санто 44, Бургшталер 47, Калиђури 83. једанаестерац - Кајуби 64. Грегорич 79. једанаестерац)
Бајер Леверкузен – Вердер 1:0 (Аларио 11)