Сити сигуран против Свонсија, победе Лестера и Евертона, ћорци Ливерпула и Арсенала

0

Фудбалери Манчестер ситија победили су вечерас у гостима Свонси са 4:0 у утакмици 17. кола Премијер лиге.

Два гола за Сити постигао је Давид Силва у 37. и 52. минуту, а у стрелце су се уписали и Кевин де Брујне у 34. и Серхио Агуеро у 85. минуту.

Манчестер сити је и даље без пораза, уписао је 16. победу од почетка сезоне и први је на табели са 49 бодова.

Убедљиву победу у гостима остварио је и Лестер, који је са 4:1 славио против Саутемптона.

Питање победника на овом мечу решено је после првог полувремена пошто је Лестер стекао три гола предности. Мрежу Свонсија погодили су Ријад Марез, Шинђи Оказаки и Енди Кинг.

Маја Јошида је у другом полувремену смањио на 3:1, а коначан резултат поставио је Оказаки својим другим голом на мечу.

Фудбалери Евртона су у гостима победили Њукасл са 1:0 голом Вејна Рунија у 27. минуту.