Po dva gola Milera i Levandovskog za novu pobedu lidera Bajerna

0

Poljak Robert Levandovski u poslednjih deset mečeva protiv Verdera postigao 14 golova, Veljković odigrao ceo meč za ekipu iz Bremena

Fudbaleri Bajern Minhen pobedili su na svom terenu Verder iz Bremena sa 4:2 u prvoj nedeljnoj utakmici 19. kola nemačke Bundeslige.

Verder je u Minhenu do prednosti stigao pogotkom Žeroma Gondorfa u 25. minutu, da bi Tomas Miler u 42. doneo izjednačenje Bavarcima.

Nerešenim ishodom otišlo se na pauzu, da bi Robert Levandovski u 63. doveo Bajern do prednosti. Gosti iz Bremena 11 minuta kasnije stigli su do izjednačenja autogolom Niklasa Silea.

Bajern je u finišu utakmice golovima Levandovskog u 77. i Milera u 84. minutu uspeo da reši pitanje pobednika u svoju korist.

Poljak Robert Levandovski u poslednjih deset mečeva protiv Verdera postigao je 14 golova.

Reprezentativac Srbije Miloš Veljković odigrao je ceo meč za ekipu iz Bremena.

Šalke i Hanover remizirali su u Gelzenkirhenu (1:1). Gosti su boda došli u 86. minutu golom Fulkruga. Matija Nastasić odigrao je ceo meč za Šalke.

Semafor 19. kola Bundeslige:

Herta – Borusija Dortmund 1:1 (Selke 46 - Kagava 71)

Hofenhajm – Bajer Leverkuzen 1:4 (Salai 86 - Bejli 43, Baumgartlajner 51, Alario 70, 90+3)

Frajburg – Lajpcig 2:1 (Haberer 72, Koh 76 - Verner 65)

Volfzburg – Ajntraht 1:3 (Arnaold 66 - Haler 18, Čendler 22, Jović 85)

Borusija Menhengladbah – Augzburg 2:0 (Ginter 10, Azar 90)

Majnc – Štutgart 3:2 (Muto 45+2, 54, Holtman 64 - Badštuber 19, Gincek 90+1)

Hamburger – Keln 0:2 (Terod 27, 67)

Bajern Minhen – Verder 4:2 (Miler 41, 84, Levandovski 63,77 - Gondorf 25, Sile 74. autogol)

Šalke – Hanover 1:1 (Pjava 16 - Fulkrug 86)