Мајсторија Крањчара, Арсенал до победе за 192 секунде, Вест Хем бољи од Ливерпула

Иако спадају у доњу половину Премијер лиге по квалитету, Квинс Парк Ренџерс и Стоук приказали су сјајан фудбал и још једном показали колико је енглески шампионат јако и атрактивно такмичење

Стоук је два пута водио, много лакше долазио до гола, пропустио неколико стопостотних прилика, али је тим из Лондона, на свом терену, дошао до бода.

Коначних 2:2 поставио је хрватски репрезентативац Нико Крањчар мајсторијом из слободног ударца у 88. минуту, за велико славље на „Лофтус Роуду“.

Фудбалери Арсенала победили су данас на гостовању екупу Астон Виле са 3:0 у петом колу Премијер лиге.

Екипа Арсена Венгера је до три бода стигла за само 192 секунде. Месут Озил је први затресао мрежу домаће екипе у 32. минуту, а два минута касније предност је дуплирао Дани Велбек.

Коначан резултат поставио је Али Сисоко аутоголом у 36. минуту.

Арсенал после пет одиграних утакмица има девет бодова и тренутно је четврти на табели, док Астон Вила има бод више.

Саутемптон је на гостовању био бољи од Свонсија са 1:0, а једини гол на мечу постигао је Виктор Ванијама десет минута пре краја меча.

Српски репрезентативац Душан Тадић је у победничкој екипи одиграо цео меч.

Саутемптон је тренутно други на табели Премијер лиге са десет бодова, док је Свонси пети са девет.

Њукасл и Хал су подели бодове, пошто су одиграли 2:2, а сва четири гола су виђена у другом полувремену.

Хал је повео са 2:0 головима Никице Јелавића у 48. и Мохамеда Дијама у 68. минуту, али је Њукасл, ипак, извукао бод и то головима Паписа Сисеа у 73. и 87. минуту.

Голова једино није било на мечу између Барнлија и Сандерленда.

Вест Хем је на Аптон Парку савладао Ливерпул са 3:1. „Чекићари“ су већ у првих седам минута дошли до велике предности.

Након само минут и по игре Винстон Рид је довео домаћина у вођство. Стјуарт Даунинг је извео слободан ударац, штопер Томкинс је главом послао до Рида који је само спровео у мрежу.

У седмом минуту било је 2:0. Сенегалски нападач Диафра Сако је искоса са десне стране прелепим лоб ударцем савладао Симона Мињолеа.

Ипак до полувремена Ливерпул је успео да преполови предност Вест Хема. Марио Балотели је одлично примио лопту у шеснаестерцу домаћина и одмах упутио ударац који је блокирао Кросвел. На ту лопту је налетео Рахим Стерлин и са ивице шеснаестерца прецизним ударцем затресао мрежу.

У другом полувремену Ливерпул је нападао, али није успео да створи ниједну озбиљнију шансу за изједначење.

У самој завршници утакмице, у 88. минуту, дебитант у редовима Вест Хема Амалфитано се уписао у стрелце и тако поставио коначних 3:1.