Реми Палерма и Интера, велика грешка Видића

Иван Радовановић је недавно истакао да се није опростио од националног тима Србије, али игра против Парме сигурно није одушевила новог селектора Дика Адвоката

Имао је Кјево шансу да забележи други тријумф у сезони, први на домаћем терену, али су испустили предност против Парме, која је тек у трећем колу уписала прве бодове.

Тим из Вероне је боље почео, а већ у раној фази меча дошао је до вођства. У 4. минуту је сјајну акцију завршио Аргентинац Изко, уз асистенцију Словенца Лазаревића.

Имао је домаћин контролу над утакмицом, иако је у неколико наврата пропустио прилику да дуплира предност. А потом је једна грешка све преокренула.

Неопрезан је био Радовановић на 40 метара од гола Парме, изгубио је лопту, севнула је контра Млекаџија, коју је завршио искусни Антонио Касано. Његов ударац је био неодбрањив.

Била је то само најава потопа Кјева. Само четири минута касније тренер домаћих је из игре извео Радовановића, а гости су у 75. минуту повели. Дубинску лопту Галопе сјајно је прихватио Кода и донео је огромну радост малобројној групи гостујућих навијача.

Само два минута касније Парма је решила питање победника. Још једна контра и овога пута најлепша акција на мечу, коју је завршио најбољи појединац сусрета, Антонио Касано.

До краја меча Кјево је успео само да врати неизвесност, у 82. минуту је погодио Палоски, али домаћи нису успели да стигну макар до бода.

Рома се победом против Каљарија пробила на чело Серије А. Римљани су доказали да су у сјајној форми, после ЦСКА лако су савладали и Каљари. Сицилијанци су још добро прошли, с обзиром да су после 13 минута имали два гола заостатка.

Вучица је до предности дошла већ после десет минута игре, кад је сјајну акцију домаћих голом крунисао Дестро, на асистенцију Флоренција.

Три минута касније Флоренци је поново био у центру пажње, овога пута је он био стрелац, кад је примио сјајан пас Жервиња и матирао голмана Каљарија. Мало ко је тада помислио да ће ово бити коначан резултат. Адем Љајић је играо од 72. минута, кад је заменио Флоренција.

Сампдорија није успела да слави на гостовању Сасуолу. Тим Синише Михајловића, који је дан раније претрпео велику непријатност на улицама Ђенове, освојио је само бод у не претерано занимљивом дуелу.

Мало је недостајало да бод на страни откине и Лацио. Да тако не буде потрудио се првотимац Ђенове Пиниља, који је у 87. минуту завршио сјајну акцију свог тима, вредну три бода.

За Лацио је читав меч одиграо Филип Ђорђевић, а у стартној поставио био је и Душан Баста, који је на полувремену остао у свлачионици, место је уступио Конку.

Фиорентина је славила на гостовању у Бергаму против Аталанте минималним резултатом.

Ово је прва победа прва победа „виоле“ у новој сезони. Гол одлуке постигао је Куртић у 58. минуту.

Матијас Фернандез је додао лопту Словенцу, који је добро примио и одмах себи дао фор. Потом је са ивице шеснаестерца, искоса са леве стране, упутио веома прецизан ударац у доњи десни угао и тако савладао Спортиеља.

Удинезе је такође са 1:0 славио и то против Наполија. Једини погодак на овој утакмици постигао је штопер Данило.

Капитен „зебри“ Антонио Ди Натале је извео слободан ударац, лопта је прелетела цео шеснаестерац, да би дошла до Данила који је на другој стативи клизећим стартом послао у мрежу.

Интер није успео да слави ни на другом гостовању ове сезоне. И други пут су ремизирали, а после Торина сада је и бод узео и Палермо.

Домаћин са Сицилије је повео већ у трећем минуту преко Васкеза, коме је гол поклонио Немања Видић.

Бивши репрезентативац Србије и капитен Манчестер Јунајтеда се несхватљиво поигравао у шеснаестерцу свог тима, што је искористио Аргентинац и савладао Хандановича.

Ипак Интер је успео у финишу првог полувремена да изједначи, Хрват Матео Ковачић је лепим ударцем са ивице казненог простора савладао голмана Палерма.

До краја утакмице резултат се није мењао. Интер је и даље не поражен после три кола, док је Палермо освојио други бод.

Верона је победила Торино на гостовању. Стрелац јединог гола на мечу био је Молдавац Јонита у 66. минуту, а на терен је ушао само два минута раније.

Бивши репрезентативац Србије Бошко Јанковић играо је у победничком саставу до 65. минута.

Семафор трећег кола Серије А:
Кјево – Парма 2:3 (Изко 4, Палоски 82 – Касано 65, 77, Кода 75)
Рома – Каљари 2:0 (Дестро 10, Флоренци 13)
Ђенова – Лацио 1:0 (Пиниља 87)
Сасуоло – Сампдорија 0:0
Аталанта – Фиорентина 0:1 (Куртић 58)
Удинезе – Наполи 1:0 (Данило 71)
Палермо – Интер 1:1 (Васкез 3 - Ковачић 42)
Торино – Верона 0:1 (Јонита 66)
Ћезена – Емполи 2:2 (Марилунго 30, Дефрел 32 - Тавано 55. једанаестерац, Ругани 72)
Милан – Јувентус 0:1 (Тевез 71)