Победе Бајерна, Хофенхајма, Дортмунда и Хамбурга, Херта рабила Луку и Мијата

Фудбалери Бајерна из Минхена победили су у гостима Хановер са 3:0, у утакмици 31. кола немачке Бундеслиге, Хофенхајм је био убедљив против Лајпцига, а важан тријумф у борби за опстанак уписао је Хамбург

Голове за шампиона Немачке постигли су Томас Милер у 57, Роберт Левандовски у 73. и Себастијан Руди у 97. минуту.

Истим резултатом славила је и Херта на гостовању Ајнтрахту (Лука Јовић и Мијат Гаћиновић одиграли цео меч). Екипа из Берлина је до сва три бода стигла погоцима Дејвија Зелкеа, Метјуа Лекија и Александера Есвајна.

Фудбалери Хофенхајма су у гостима победили Лајпциг са убедљивих 5:2.

Два гола за победнички тим постигао је Марк Ут, у 14. и 59. минуту, а у стрелце су се уписали и Серж Гнабри у 35, Павел Кадерабек у 45. и Лукас Руп у 65. минуту.

Оливер Бауман је у 59. минуту постигао аутогол, а мрежу Хофенхајма погодио је и Дајо Упамекано у 89. минуту.

Фудбалери Штутгарта су на свом терену били бољи од Вердера (90 минута одиграо Милош Вељковић) са 2:0.

У дербију зачеља, фудбалери Хамбурга су на свом терену савладали Фрајбург са 1:0 голом Луиса Холтбија у 54. минуту.

Домаћа екипа повела је у 13. минуту голом 18-годишњег Џејдона Санча, који је тако постао најмлађи енглески фудбалер у историји Бундеслиге који је постигао гол.

Борусија је потом имала сјајну прилику да дуплира предност, али је Марко Ројс у 37. минуту слабо извео једанаестерац.

Ројс се, међутим, више него искупио за тај промашај пошто је у другом полувремену два пута погађао мрежу Бајера, у 55. и 79. минуту.

У стрелце се уписао и Максимилијан Филип у 63. минуту.

Фудбалери Борусије у наредном колу гостују Вердеру, док Бајер дочекује Штутгарт.

Семафор 31. кола Бундеслиге:

Менхенгладбах – Волфзбург 3:0 (Штиндл 8, Рафаел 35, Крамер 44)

Хановер – Бајерн  0:3 (Милер 57, Левандовски 73, Руди 89)

Лајпциг – Хофенхајм 2:5 (Бауман аутогол 59, Упамекано 88 – Ут 14, 59, Гнабри 35, Кадерабек 45, Руп 64)

Ајнтрахт – Херта 0:3 (Зелке 57, Леки 77, Есвајн 90+1)

Хамбургер – Фрајбург 1:0 (Холтби 54)

Штутгарт – Вердер 2:0 (Гентнер 13, Озкан 90+1)

1Дортмунд – Леверкузен 4:0 (Санчо 13м Рпкс 55, 79, Филип 63)

15,30: Аугзбург – Мајнц

18,00: Келн – Шалке