Сити против Арсенала имао лакши тренинг, Ливерпул бројао до четири

0

Фудбалери Ливерпула победили су Вест Хем на свом стадиону са 3:0, у првом колу Премијер лиге

Стрелци су били Мохамед Салах у 19, Садио Мане у 45. и 53. и Данијел Стариџ у 88. минуту. Саутемптон и Барнли су у другој утакмици играли нерешено, без голова.

Манчестер сити је лакше него што је било очекивано победио Арсенал. Грађани нису у Тобџијама имаоку противника достојног да им доведе у питање шампионске амбиције. Утакмица је повремено личила на јачи тренинг Манчестер ситија.

Сити је доминирао против и даље неубедљивог Арсенала на чијој је клупи дебитовао нови менаџер Унај Емери, од првог минута у тиму били нови играчи Папастатопулос и Гуендузи, а у другом полувремену је заиграо и Лихштајнер.

Тобџије су изгледале као у последњим утакмицама са Венгером на клупи и нису дале повода за промену прогнозе да се ни ове сезоне неће вратити међу четири најбоље екипе.

Манчестер сити је наставио добру серију против Арсенала. Од последњег пораза у првенству, у децембру 2015. нанизао је четири победе и два нерешена резултата против Тобџија.