Koja velika trojka, "kolo" u Španiji posle osam kola vodi Sevilja (VIDEO)

1

U prvom nedeljnom susretu osmog kola La Lige na terenu je bio jedan Srbin, reprezentativni golman Aleksandar Jovanović

Barselona posle četiri startne pobede ne zna za trijumf, već četiri kola u nizu, tri poslednja nije se radovao ni Real, pa je posle pobede nad Seltom kolo povela Sevilja.

Atletiko je golom Koree u 74. minutu savladao Betis, pa je izbio na deobu drugog mesta sa Kataloncima, koji su glom Mesija izborili remi u Valensiji protiv Slepih miševa, koje je Garaj u 2. minutu doveo u prednost.

Ueska srpskog golmana Aleksandra Jovanovića je ostala na začelju tabele La Lige, posle minimalnog poraza na gostovanju Valjadolidu.

Minimalac i tri boda domaćinu doneo je golom u 28. minutu Alkaraz. Bila je ovo treća pobeda Valjadolida ove sezone.

Semafor osmog kola La Lige:
Valjadolid – Ueska 1:0 (Alkaraz 28)
Atletiko Madrid – Betis 1:0 (Korea 74)
Espanjol – Viljareal 3:1 (Perez 7, Darder 79, Piati 90+2 - Ekambi 45)
Sevilja – Selta 2:1 (Sarabia 39, Ben Jeder 61 - Bufal 85)
Valensija – Barselona 1:1 (Garaj 2 - Mesi 23)
Bilbao – Sosijedad 1:3 (Muniain 32 – Ojarzabal 30. jedanaesterac, 74. jedanaesterac, Sangali 47)
Đirona – Eibar 2:3 (Stuani 50, 42 – Čarles 12, Arbilja 45+4, Enrik 72)
Hetafe – Levante 0:1 (Bardi 60)
Alaves – Real 1:0 (Garsija 95)
Leganes – Rajo Valjekano 1:0 (Kariljo 14)