Која велика тројка, "коло" у Шпанији после осам кола води Севиља (ВИДЕО)

1

У првом недељном сусрету осмог кола Ла Лиге на терену је био један Србин, репрезентативни голман Александар Јовановић

Барселона после четири стартне победе не зна за тријумф, већ четири кола у низу, три последња није се радовао ни Реал, па је после победе над Селтом коло повела Севиља.

Атлетико је голом Корее у 74. минуту савладао Бетис, па је избио на деобу другог места са Каталонцима, који су глом Месија изборили реми у Валенсији против Слепих мишева, које је Гарај у 2. минуту довео у предност.

Уеска српског голмана Александра Јовановића је остала на зачељу табеле Ла Лиге, после минималног пораза на гостовању Ваљадолиду.

Минималац и три бода домаћину донео је голом у 28. минуту Алкараз. Била је ово трећа победа Ваљадолида ове сезоне.

Семафор осмог кола Ла Лиге:
Ваљадолид – Уеска 1:0 (Алкараз 28)
Атлетико Мадрид – Бетис 1:0 (Кореа 74)
Еспањол – Виљареал 3:1 (Перез 7, Дардер 79, Пиати 90+2 - Екамби 45)
Севиља – Селта 2:1 (Сарабиа 39, Бен Једер 61 - Буфал 85)
Валенсија – Барселона 1:1 (Гарај 2 - Меси 23)
Билбао – Сосиједад 1:3 (Муниаин 32 – Ојарзабал 30. једанаестерац, 74. једанаестерац, Сангали 47)
Ђирона – Еибар 2:3 (Стуани 50, 42 – Чарлес 12, Арбиља 45+4, Енрик 72)
Хетафе – Леванте 0:1 (Барди 60)
Алавес – Реал 1:0 (Гарсија 95)
Леганес – Рајо Ваљекано 1:0 (Кариљо 14)