Фудбалери Арсенала остварили 10. узастопну победу, Лестер најновији "скалп" (ВИДЕО)

0

Фудбалери Арсенала победили су вечерас на свом терену у Лондону Лестер са 3:1, у утакмици деветог кола Премијер лиге и попели се на четврто место на табели.

То је 10. узастопна победа Арсенала, први пут од 2007. године.

Лестер је повео у 31. минуту када је играч Арсенала Ектор Бељерин постигао аутогол. Домаћи су изједначили голом Месута Озила у 45. минуту, а асистирао му је Бељерин. Озил је са 30 постигнутих голова постао најефикаснији немачки фудбалер у историји Премијер лиге.

Двоструки стрелац био је Пјер Емерик Обамејанг, који је постигао гол два минута пошто је ушао на терен. Први погодак постигао је у 63. минуту, на додавање Бељерина, а други у 66. минуту, после асистенције Озила.

Обамејанг је у 22 премијерлигашке утакмице учествовао у постизању 21 гола, 15 пута је био стрелац и имао је шест асистенција.

Нападач Лестера Џејми Варди је у 87. минуту отрчао са терена и његов тим остао је са десеторицом, пошто је прехтодно тренер направио све три измене.

Лестер није победио Арсенал на гостовању у елитном такмичењу још од 1973. године.

Екипа Унаја Емерија је сада четврта на табели са 21 бодом, колико имају и трећепласирани Челси и петопласирани Тотенхем. Прво и друго место заузимају Манчестер сити и Ливерпул са по 23 бода.

Семафор 9. кола Премијер лиге:

Челзи – Манчестер Јунајтед 2:2 (Ридигер 21, Баркли 90+6 - Марсијал 55, 73)

Вест Хем – Тотенхем 0:1 (Ламела 44)

Борнмут – Саутемптон 0:0

Кардиф – Фулам 4:2 (Марфи 15, Рид 20, Патерсон 65, Харис 87 - Ширле 11, Сесењон 34)

Манчестер Сити – Барнли 5:0 (Агуеро 17, Б. Силва 54, Фернандињо 56, Марез 83, Сане 90)

Њукасл – Брајтон 0:1 (Кајал 29)

Вулверхемптон – Вотфорд 0:2 (Капуе 20, Переира 21)

Хадерсфилд – Ливерпул 0:1 (Салах 24)

Евертон – Кристал Палас 2:0 (Калверт-Левин 87, Тосун 89)

Арсенал – Лестер 3:1 (Озил 45, Обамејанг 63, 66 - Бељерин 31. аутогол)