Fudbaleri Arsenala ostvarili 10. uzastopnu pobedu, Lester najnoviji "skalp" (VIDEO)

0

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras na svom terenu u Londonu Lester sa 3:1, u utakmici devetog kola Premijer lige i popeli se na četvrto mesto na tabeli.

To je 10. uzastopna pobeda Arsenala, prvi put od 2007. godine.

Lester je poveo u 31. minutu kada je igrač Arsenala Ektor Beljerin postigao autogol. Domaći su izjednačili golom Mesuta Ozila u 45. minutu, a asistirao mu je Beljerin. Ozil je sa 30 postignutih golova postao najefikasniji nemački fudbaler u istoriji Premijer lige.

Dvostruki strelac bio je Pjer Emerik Obamejang, koji je postigao gol dva minuta pošto je ušao na teren. Prvi pogodak postigao je u 63. minutu, na dodavanje Beljerina, a drugi u 66. minutu, posle asistencije Ozila.

Obamejang je u 22 premijerligaške utakmice učestvovao u postizanju 21 gola, 15 puta je bio strelac i imao je šest asistencija.

Napadač Lestera Džejmi Vardi je u 87. minutu otrčao sa terena i njegov tim ostao je sa desetoricom, pošto je prehtodno trener napravio sve tri izmene.

Lester nije pobedio Arsenal na gostovanju u elitnom takmičenju još od 1973. godine.

Ekipa Unaja Emerija je sada četvrta na tabeli sa 21 bodom, koliko imaju i trećeplasirani Čelsi i petoplasirani Totenhem. Prvo i drugo mesto zauzimaju Mančester siti i Liverpul sa po 23 boda.

Semafor 9. kola Premijer lige:

Čelzi – Mančester Junajted 2:2 (Ridiger 21, Barkli 90+6 - Marsijal 55, 73)

Vest Hem – Totenhem 0:1 (Lamela 44)

Bornmut – Sautempton 0:0

Kardif – Fulam 4:2 (Marfi 15, Rid 20, Paterson 65, Haris 87 - Širle 11, Sesenjon 34)

Mančester Siti – Barnli 5:0 (Aguero 17, B. Silva 54, Fernandinjo 56, Marez 83, Sane 90)

NJukasl – Brajton 0:1 (Kajal 29)

Vulverhempton – Votford 0:2 (Kapue 20, Pereira 21)

Hadersfild – Liverpul 0:1 (Salah 24)

Everton – Kristal Palas 2:0 (Kalvert-Levin 87, Tosun 89)

Arsenal – Lester 3:1 (Ozil 45, Obamejang 63, 66 - Beljerin 31. autogol)