Почетна / Фудбал / Велика петорка

Слом Барселоне на Камп ноу у ватромету голова, искључен Ракитић (ВИДЕО)

Алавес бољи од Уеске за треће место на табели, Брашанац одиграо цео меч, Реал само на четири бода од водећих Каталонаца
Фудбалери Алавеса победили су на свом терену екипу Уеске са 2:1, у утакмици 12. кола шпанске Примере.

Алавес је уписао седму победу од почетка шампионата и тренутно је трећи на табели Примере са 23 бода, колико има и другопласирани Атлетико Мадрид.

На другој страни, Уеска је последњепласирана са само шест освојених бодова.

Голове за победнички тим на данашњем мечу постигли су Хони у 41. и Рубен Собрино у 68. минуту, док је стрелац јединог поготка за Уеску био Мои Гомес у 35. минуту.

Наш Дарко Брашанац одиграо је цео меч за домаћи тим.

Фудбаери Бетиса победили су у гостима Барселону са 4:3.

Бетис који је био у серији од четири утакмице без тријумфа у домаћем првенству успео је да приреди изненађење на Камп ноу и победи шампиона Шпаније и тренутног лидера.

После уводног притиска Барселоне, Бетис је успео да пробије одбрану Каталонаца и преко Фирпа у 20. минуту дође до предности.

Зелено-бели су само 14. минута касније повеи са 2:0, а овај пут погодио је искусни Хоакин на асистенцију Кристјана Теља.

Барселона је потом поново имала иницијативу, али све до 67. минута није успела да смањи заостатак, а тада је Лионел Меси из једанаестерца погодио за 1:2.

Само четири минута касније Бетис је поново дошао до два гола предности, а овај пут Тељо је проиграо Ђованија Ло Селса.

Каталонци су поготком Артура Видала у 79. минуту успели поново да дођу на само гол заостатка, међутим, недоумице око победника овог дуела отклонио је Серхио Каналес у 83, иако је Меси у 94. поставио коначних 4:3.

Домаћин је утакмицу завршио с играчем мање на терену, пошто је Иван Ракитић у 81. минуту добио други жути картон.

Фудбалери Реал Мадрида победили су вечерас у Вигу Селту са 4:2 у последњој утакмици 12. кола шпанске Примере.

Голове у тријумфу Мадриђана постигли су Карим Бензема у 23, аутогол Густава Кабрала у 56, Серхио Рамос у 83. минуту из једанаестерца и Данијел Себаљос у другом минуту судијске надокнаде времена.

Стрелаци за Селту били су Уго Маљо у 61. минуту и Браис Мендес у четвртом минуту судијске надокнаде другог полувремена.

Селта је меч завршила с десеторицом играча на терену, пошто је Кабрал у 87. минуту добио други жути картон.

Семафор 12. кола Ла Лиге:

Леванте – Сосиједад 1:3 (Чема 4 – Ернандез 73, Хуанми 77, Ојразабал 83)

Ваљадолид – Еибар 0:0

Хетафе – Валенсија 0:1 (Парехо 81. једанаестерац)

Атлетико – Билбао 3:2 (Томас 61, Родиго 80, Годин 90+3 - Вилијамс 36, 64)

Ђирона – Леганес 0:0

Алавес – Уеска 2:1 (Хони 41, Собрино 68 - Гомес 35)

Барселона – Бетис 3:4 (Меси 68. једанаестерац, 90+2, Видал 79 - Жуниор 20, Хоакин 34, Ло Селсо 71, Канаљес 83)

Севиља – Еспањол 2:1 (Меркадо 70, Бен Једер 89 - Иглесиас 38)

Рајо Ваљекано – Виљареал 2:2 (Де Томас 45, Гарсија 66 - Чуквуезе 33, Сансоне 80)

Селта – Реал Мадрид 2:4 (Мало 61, Мендез 90+4 - Бензема 23, Кабрал 56. аутогол, Рамос 83. једанаестерац, Себаљос 90+1)