Победе мадридског тандема, Гризман срушио Ваљадолид, Бензема Рајо (ВИДЕО)

Хетафе после 16 кола има 24 бода и пети је на табели, док је Реал Сосиједад тренутно 13. са 19 бодова

У првом мечу данашњег програма 16. кола шпанске Ла Лиге Хетафе је са 1:0 голом Молине у трећем минуту савладао Реал Сосиједад.

Наш Немања Максимовић није наступио за домаћи тим због болести.

Фудбалери Хетафеа у наредном колу гостују Ђирони, док Сосиједад дочекује Алавес.

Фудбалери Атлетико Мадрида победили су у гостима Ваљадолид са 3:2 у 16. колу шпанске Примере.

Јунак тријумфа "јорганџија" био је Антоан Гризман који је постигао два гола. Мадриђани су добром игром после 45 минута имали два гола предности, међутим, Ваљадолид је почетком другог полувремена дошао до изједначења.

Атлетико је повео поготком Николе Калинића у 26. минуту, да би Гризман из једанаестерца у 40. повисио на 2:0.

Ваљадолид је у 57. минуту голом Фернанда Калера смањио заостатак, да би аутоголом Саула у 63. стигли до изједначења.

Питање победника решено је у 80. минуту, а стрелац је поново био Гризман и то на асистенцију Стефана Савића.

Нападач Атлетика Антоан Гризман постигао је 83 гола у Ла лиги и нејефикаснији је странац у историји клуба. Ово му је пета сезона у Мадриду, стигао је из Сосиједада 2014, одиграо је 224 утакмице у свим такмичењима (119 голова).

Ове сезоне у Ла лиги уписао је осам голова и чак седам асистенција.

Реал се, бар резултатски, опоравио после дебакла на Сантијаго бернабеу у Лиги шампиона од ЦСКА (0:3). Мадриђани, истина, нису били убедљиви, али су голом Бенземе у 13. минуту дошли до три бода против Рајо Ваљекана.

Семафор 16. кола Ла Лиге:

Селта – Леганес 0:0

Хетафе – Реал Сосиједад 1:0 (Молина 3)

Ваљадолид – Атлетико Мадрид 2:3 (Калеро 57, Саул 63. аутогол - Калинић 26, Гризман 45. пенал, 80)

Реал Мадрид – Рајо Ваљекано 1:0 (Бензема 13)

Еибар – Валенсија 1:1 (Шарлес 56. једанаестерац - Родриго 29)

12.00: Севиља – Ђирона

16.15: Еспањол – Ђирона

18.30: Уеска – Виљареал

20.45: Леванте – Барселона

21.00: Алавес – Атлетик Билбао