Атлетико испао из Купа, главе му дошли голови у гостима (ВИДЕО)

0

Севиља била на прагу елиминације код куће, али је издржала налете Баскијаца

Валенсија и Хетафе су још раније прошли у четвртфинале Купа Шпаније, придружили су им се Ђирона и Севиља, а осмина финала је била последња станица за Атлетико и Атлетик.

У Мадриду "лудница". Калинић је погодио у 12. минуту за 1:0, у 37. је узвратио Фернадез и кренуло се од почетка (први меч 1:1).

Предност Ђирони донео је Стуани у 59, Кореа у 66. и Гризман у 84. наговестили су могућу победу Јорганџија, али... Думбиа је у 88. погодио за 3:3, па је Ђирона уз више датих голова у гостима прошла даље.

То је први пут од 2012. године да Атлетико није успео да се пласира у четвртфинале. Ђирона је први пут у четвртфиналу Купа краља.

Севиља је славила у Баскији 3:1, а онда је Гуруцета усталасао Андалузију, погодио је у 77. минуту за предност Билбаа 1:0. Кренуо је Атлетик на све или ништа у гостима, али до другог гола вредног пролаза ниеј стигао.

Брајтвајт је у 30. минуту погодио за победу Леганеса над Реалом (1:0), али су Мадриђани имали залиху од три гола из првог меча и прошли су даље.