Ливерпул после преокрета победио Кристал Палас (ВИДЕО)

Фудбалери Ливерпула победили су на свом терену Кристал Палас са 4:3 у 23. колу Премијер лиге

Палас је на гостовању водио на полувремену голом Таузенда у 34. минуту, али је екипа Луке Миливојевића у другом полувремену испустила предност, па је лидер шампионата успео да дође до важна три бода.

Ливерпул је много озбиљније ушао у наставак и за шест минута је дошао до преокрета. Мохамед Салах је у 47. минуту донео изједначење клубу са Енфилда, док је Роберто Фирмино у 53. преокрену резултат.

Госту су преко Џејмса Томкинса у 65. дошли до изједначења, а асистент је био Лука Миливојевић.

Десет минута касније Ливерпул је дошао до нове предности, а поново је стрелац био Салах, да би у Садио Мане у 93. повисио на 4:2, а коначан резултат поставио је Макс Мејер у 95.

Фудбалери Манчестер јунајтеда победили су Брајтон резултатом 2:1. Немања Матић одиграо је свих деведесет минута, а голове за „црвене ђаволе” постигли су Пол Погба у 27. минуту из једанаестерца и Маркус Рашфорд у 42, док је једини стрелац за госте био Паскал Грос у 72. минуту.

У осталим мечевима Борнмут је победио Вест Хем са 2:0, Њукасл је са 3:0 био бољи од Кардифа, док је Саутемптон са 2:1 славио против Евертона, а Вотфорд и Барнли играли су нерешено без голова.

Једно време Вулвси су били најпријатније изненађење шампионата, у последње време су заређали са лошијим резултатима (изузимајући победу над Тотенхемом), али сада су се вратили на прави колосек, у "ватромету голова" савладали су Лестер, и то трећим голом Жоте на мечу, у 93. минуту.

*

Семафор 23. кола Премијер лиге:

Вулверхемптон – Лестер 4:3 (Жота 4, 64, 90+3, Бенет 12 - Греј 47, Коуди 51. аутогол, Морган 87)

Борнмут – Вест Хем 2:0 (Вилсон 53, Кинг 90+1)

Ливерпул – Кристал палас 4:3 (Салах 46, 75, Фирмињо 53, Мане 90+3 – Таузенд 34, Томкинс 65, Нејер 90+5)

Манчестер јунајтед – Брајтон 2:1 (Погба 27. једанаестерац, Рашфорд 42 – Грос 72)

Њукасл – Кардиф 3:0 (Шар 24, 63, Перез 90+3)

Саутемптон – Евертон 2:1 (Вард-Праус 50, Диње 64. аутогол – Сигурдсон 90+1)

Вотфорд – Барнли 0:0

Арсенал – Челзи 2:0 (Лаказет 14, Кошћиелни 39)

14.30: Хадерсфилд – Манчестер сити

17.00: Фулам – Тотенхем