Vinks u 93. minutu šokirao Fulam, Siti siguran protiv fenjeraša Hadersfilda (VIDEO)

0

Dva poslednjeplasirana kluba ponovo ostala praznih šaka u duelu sa vodećima

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Hadersfild u gostima sa 3:0, u 23. kolu Premijer lige.

Strelci su bili Danilo u 18, Rahim Sterling u 54. i Leroj Sane u 56. minutu.

Hadersfild je poslednji na tabeli sa 11 bodova, čak 10 manje od NJukasla koji je na mestu koje obezbedjuje opstanak u engleskom prvenstvu.

Totenhem je dao tri gola u londonskom okršaju sa Fulamom, ali je jedva došao do celog plena, i to u nadoknadi.

Pevci su na dva meseca ostali bez najboljeg igrača i strelca Harija Kejna, zamenio ga je Fernando LJorente, ne baš najbolje, u 17. minutu dao je autogol, posle kornera ga je u petercu pogodila lopta.

Baš taj peterac bio je koban i za Fulam, dva puta. Prvo u 51. minutu kada je golman ostao zakovan za liniju, a Ali je sa tri metra glavom izjednačio na 1:1. Preslikana situacija i u 93. minutu.

Povredio se strelac prvog gola Ali (zadnja loža), ali je Hari Vinks obradovao Pevce, Nkudu, koji je u 86. minutu zamenio Alija, ubacio je sa leve strane, lopta je padala na tri metra, golman Fulama Riko nepomičan na liniji, Vinks je utrčao i glavom lako pogodio za konačnih 2:1.

Semafor 23. kola Premijer lige:

Vulverhempton – Lester 4:3 (Žota 4, 64, 90+3, Benet 12 - Grej 47, Koudi 51. autogol, Morgan 87)

Bornmut – Vest Hem 2:0 (Vilson 53, King 90+1)

Liverpul – Kristal Palas 4:3 (Salah 46, 75, Firminjo 53, Mane 90+3 – Tauzend 34, Tomkins 65, Nejer 90+5)

Mančester Junajted – Brajton 2:1 (Pogba 27. jedanaesterac, Rašford 42 – Gros 72)

NJukasl – Kardif 3:0 (Šar 24, 63, Perez 90+3)

Sautempton – Everton 2:1 (Vard-Praus 50, Dinje 64. autogol – Sigurdson 90+1)

Votford – Barnli 0:0

Arsenal – Čelzi 2:0 (Lakazet 14, Košćielni 39)

Hadersfild – Mančester Siti 0:3 (Danilo 18, Sterling 54, Sane 56)

Fulam – Totenhem 1:2 (LJorente 17. autogol - Ali 51, Vinks 90+3)