Пандев јунак Ђенове, асистенцијом и голом нанео први пораз Јувентусу, Интер доказао да је газда у Милану (ВИДЕО)

Дарко Лазовић и Иван Радовановић замењени су у другом полувремену

Бранилац титуле Јувентус издурао је 27 кола без пораза у Серији А, све док није кренуо у Ђенову.

Истина, тамо је кренуо без Кристијана Роналда, троструког стрелца против Атлетика, па су се чак и навијачи побунили, хтели су да враћају улазнице, јер су платили да виде Португалца.

Ипак, тешко да су зажалили, јер су имали шта да виде, нарочито у другом делу меча.

Одбранио је Перин неколико зицера у првом полувремену, у другом је Јувентус и гол постигао преко Дибале, али је ВАР одрадио своје, био је офсајд, па је погодак поништен.

А, онда је са 18 метара у 72. минуту Стураро опалио жабицу, лопта је одскочила испред Перина, преварила га и одсела у мрежи.

Све је решено у 81. минуту, контра, муњевита, лопта у фор у казнени мало на леву страну, а онда је волеј ухватио Горан Пандев, асистент код првог гола, и ту је Старој дами био крај - доживела је први пораз ове сезоне у Серији А.

Дарко Лазовић и Иван Радовановић играли су за Ђенову до средине другог полувремена.

Фудбалери Наполија победили су вечерас на свом терену Удинезе са 4:2 у 28. колу италијанске Серије А.

Наполитанци су повели голом Амина Јунеса у 17. минуту, да би преко Хосеа Каљехона у 26. дошли до два гола предности.

Удинезе је ипак до полувремена успео да дође до изједначења, а стрелци су били Кевин Лазања у 30. и Секо Фофана у 36. минуту.

Наполи је у другом полувремену ипак успео да се уздигне и на крају дође до убедљиве победе пошто су се Аркадијуш Милик у 59. и Дрис Мертенс у 70. минуту уписали у листу стрелаца.

Раније данас Лацио је са 4:1 славио против Парме (Сергеј Милинковић-Савић био је асистент код првог гола), а Емполи је са 2:1 тријумфовао против Фрозинонеа. На утакмици између Аталанте и Кјева није било победника, пошто је завршена нерешено 1:1.

Фудбалери Интера победили су Милан са 3:2 вечерас у популарном дербију „Делла Мадонина” у 28. колу италијанске Серије А.

Дерби Милана донео је много узбуђења и напетости, пет голова и један поништен црвени картон после прегледаног видео снимка (ВАР).

Интер је као гост на стадиону Сан Сиро повео голом Матијаса Весина у трећем минуту, да би на 2:0 повисио Стефан де Вриј у 51.

Милан је преко Тијемуа Бакајока у 57. минуту смањио заостатак, али је 10 минута касније Лаутаро Мартинес из једанаестерца поново довео „нероазуре” до два гола предности.

Коначан резултат поставио је Мате Мусакио у 71. минуту.

Интер је овом победом претекао градског ривала на табели, те је сада трећи са 53 бода, док је Милан четврти са 51.

Семафор 28. кола Серије А:

Каљари – Фјорентина 2:1 (Педро 52, Чепители 66 - Кјеза 88)

Сасуоло – Сампдорија 3:5 (Бога 38, Данкан 63, Бабакар 90+2 - Дефрел 15, Кваљарела 36, Линети 39, Прает 46, Габиадини 72)

СПАЛ – Рома 2:1 (Фарес 22, Петања 60. једанаестерац - Пероти 54. једанаестерац)

Торино – Болоња 2:3 (Пулгар 6. аутогол, Изо 89 - Поли 29, Пулгар 34. једанаестерац, Орсолини 24)

Ђенова – Јувентус 2:0 (Стураро 72, Пандев 81)

Аталанта – Кјево 1:1 (Иличић 55 – Међиорини 32)

Емполи – Фрозиноне 2:1 (Капуто 20. пенал, Пајац 38 – Валзаниа 70)

Лацио – Парма 4:1 (Марушић 22, Алберто 26. пенал, 38, Лулић 44 – Спрокати 77)

Наполи – Удинезе 4:2 (Јунес 17, Каљехон 26, Милик 59, Мертенс 70 – Лазања 30, Фофана 36)

Милан – Интер 2:3 (Бакајоко 57, Мусакио 71 – Весино 3, Де Вриј 51, Мартинес 67. пенал)