Pandev junak Đenove, asistencijom i golom naneo prvi poraz Juventusu, Inter dokazao da je gazda u Milanu (VIDEO)

2

Darko Lazović i Ivan Radovanović zamenjeni su u drugom poluvremenu

Branilac titule Juventus izdurao je 27 kola bez poraza u Seriji A, sve dok nije krenuo u Đenovu.

Istina, tamo je krenuo bez Kristijana Ronalda, trostrukog strelca protiv Atletika, pa su se čak i navijači pobunili, hteli su da vraćaju ulaznice, jer su platili da vide Portugalca.

Ipak, teško da su zažalili, jer su imali šta da vide, naročito u drugom delu meča.

Odbranio je Perin nekoliko zicera u prvom poluvremenu, u drugom je Juventus i gol postigao preko Dibale, ali je VAR odradio svoje, bio je ofsajd, pa je pogodak poništen.

A, onda je sa 18 metara u 72. minutu Sturaro opalio žabicu, lopta je odskočila ispred Perina, prevarila ga i odsela u mreži.

Sve je rešeno u 81. minutu, kontra, munjevita, lopta u for u kazneni malo na levu stranu, a onda je volej uhvatio Goran Pandev, asistent kod prvog gola, i tu je Staroj dami bio kraj - doživela je prvi poraz ove sezone u Seriji A.

Darko Lazović Ivan Radovanović igrali su za Đenovu do sredine drugog poluvremena.

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras na svom terenu Udineze sa 4:2 u 28. kolu italijanske Serije A.

Napolitanci su poveli golom Amina Junesa u 17. minutu, da bi preko Hosea Kaljehona u 26. došli do dva gola prednosti.

Udineze je ipak do poluvremena uspeo da dođe do izjednačenja, a strelci su bili Kevin Lazanja u 30. i Seko Fofana u 36. minutu.

Napoli je u drugom poluvremenu ipak uspeo da se uzdigne i na kraju dođe do ubedljive pobede pošto su se Arkadijuš Milik u 59. i Dris Mertens u 70. minutu upisali u listu strelaca.

Ranije danas Lacio je sa 4:1 slavio protiv Parme (Sergej Milinković-Savić bio je asistent kod prvog gola), a Empoli je sa 2:1 trijumfovao protiv Frozinonea. Na utakmici između Atalante i Kjeva nije bilo pobednika, pošto je završena nerešeno 1:1.

Fudbaleri Intera pobedili su Milan sa 3:2 večeras u popularnom derbiju „Della Madonina” u 28. kolu italijanske Serije A.

Derbi Milana doneo je mnogo uzbuđenja i napetosti, pet golova i jedan poništen crveni karton posle pregledanog video snimka (VAR).

Inter je kao gost na stadionu San Siro poveo golom Matijasa Vesina u trećem minutu, da bi na 2:0 povisio Stefan de Vrij u 51.

Milan je preko Tijemua Bakajoka u 57. minutu smanjio zaostatak, ali je 10 minuta kasnije Lautaro Martines iz jedanaesterca ponovo doveo „neroazure” do dva gola prednosti.

Konačan rezultat postavio je Mate Musakio u 71. minutu.

Inter je ovom pobedom pretekao gradskog rivala na tabeli, te je sada treći sa 53 boda, dok je Milan četvrti sa 51.

Semafor 28. kola Serije A:

Kaljari – Fjorentina 2:1 (Pedro 52, Čepiteli 66 - Kjeza 88)

Sasuolo – Sampdorija 3:5 (Boga 38, Dankan 63, Babakar 90+2 - Defrel 15, Kvaljarela 36, Lineti 39, Praet 46, Gabiadini 72)

SPAL – Roma 2:1 (Fares 22, Petanja 60. jedanaesterac - Peroti 54. jedanaesterac)

Torino – Bolonja 2:3 (Pulgar 6. autogol, Izo 89 - Poli 29, Pulgar 34. jedanaesterac, Orsolini 24)

Đenova – Juventus 2:0 (Sturaro 72, Pandev 81)

Atalanta – Kjevo 1:1 (Iličić 55 – Međiorini 32)

Empoli – Frozinone 2:1 (Kaputo 20. penal, Pajac 38 – Valzania 70)

Lacio – Parma 4:1 (Marušić 22, Alberto 26. penal, 38, Lulić 44 – Sprokati 77)

Napoli – Udineze 4:2 (Junes 17, Kaljehon 26, Milik 59, Mertens 70 – Lazanja 30, Fofana 36)

Milan – Inter 2:3 (Bakajoko 57, Musakio 71 – Vesino 3, De Vrij 51, Martines 67. penal)