Kostić asistent u pobedi Ajntrahta, Bajern razneo Majnc i vratio se na vrh (VIDEO)

0

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su danas u Frankfurtu Nirnberg sa 1:0 u 26. kola nemačke Bundeslige.

Jedini gol na utakmici postigao je Martin Hintereger u 31. minutu, a asistenciju je upisao srpski reprezentativac Filip Kostić.

Napadač Luka Jović nastupao je do 76. minuta za Ajntraht, dok je Kostić igrao do 86, a Mijat Gaćinović je tokom celog meča bio u igri.

Verder se ne odriče Evrope, uz to je u gostima pobedio direktog konkurenta Bajer. Lek za Aspirindžije bio je Maks Kruze, u 13. je načeo, a u 95. minutu dotukao Bajer. Za kratko je nadu domaćem timu u 75. minutu bio vratio Bejli, ali to je bilo sve.

Reprezentativac Srbije iz redova Verdera Miloš Veljković meč u Leverkuzenu propustio je zbog žutih kartona.

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su večeras na svom terenu Majnc sa 6:0 u poslednjoj utakmici 26. kola nemačke Bundeslige.

Bavarci su od prvog do poslednjeg minuta meča na stadionu Alijanc arena imali kontrolu, a do vođstva su stigli već u trećem minutu kada je Robert Levandovski savladao golmana gostiju.

Pola sata kasnije Hames Rodriges je povisio na 2:0, da bi do poluvremena gol postigao i Kinglsi Koman u 39.

Rodriges je golovima u 51. i 55. minutu kompletirao het-trik, da bi konačan rezultat u 70. minutu postavio Alfonso Dejvis.

Bajern je prvi na tabeli sa 60 bodova, dok je Majnc 13. sa 30.

Semafor 26. kola Budneslige:

Borusija Mehengladbah – Frajburg 1:1 (Plea 16 - Grifa 10)

Šalke – Lajpcig 0:1 (Verner 14)

Štutgart – Hofenhajm 1:1 (Cuber 66 - Kramarić 42)

Augzburg – Hanover 3:1 (Kordova 65, Šmit 78, Han 86 - Vejdant 8)

Volfzburg – Fortuna 5:2 (Mehmedi 34, Veghorts 54, 59, 88, Knoh 57 - Ajhan 30, Raman 65)

Herta – Borusija Dortmund 2:3 (Kalu 4, 35. jedanaesterac - Dilejni 14, Zagadu 47, Rojs 90+2)

Bajer Leverkuzen – Verder 1:3 (Bejli 75 - Kruze 13, 90+5, Rašica 37)

Ajntraht – Nirnberg 1:0 (Hintereger 31)

Bajern – Majnc 6:0 (Levandovski 3, Rodriges 33, 51, 55, Koman 39, Dejvis 70)