Augsburg iznenadio Ajntraht, asistencija Kostića, Bajern opet prvi (VIDEO)

0

Hofenhajm je na svom terenu slavio protiv Herte sa 2:0

Fudbaleri Augsburga pobedili su u gostima ekipu Ajntrahta sa 3:1, u poslednjoj utakmici 29. kola nemačke Bundeslige.

Augsburg je ovom pobedom, sedmom od početka šampionata, napravio veliki korak ka opstanku u Bundesligi pošto sada na 14. mestu ima 28 bodova, sedam više od Štutgarta koji je u zoni ispadanja.

Na drugoj strani, Ajntraht je upisao prvi poraz posle šest vezanih pobeda u Bundesligi i trenutno je četvrti na tabeli sa 52 boda.

Ajntraht je na današnjem meču poveo u 11. minutu golom Gonsala Pasijenije, na asistenciju Filipa Kostića, ali je Augsburg golovima Marka Rihtera do kraja poluvremena preokrenula rezultat.

Pobedu Augsburga potvrdio je Mihael Gregorič u 84. minutu.

Fudbaleri Augsburga u narednom kolu dočekuju Štutgart, dok Ajntraht gostuje Volfsburgu.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su u gostima ekipu Diseldorfa sa 4:1, u utakmici 29. kola nemačke Bundeslige.

Bajern je upisao 21. pobedu od početka šampionata i ponovo je prvi na tabeli sa 67 bodova, odnosno ima bod više od Borusije Dortmund. Na drugoj strani, Diseldorf je deseti sa 37 osvojenih bodova.

Nakon prvog dela igre Bajern je imao prednost od 2:0 do koje je stigao golovima Kingslija Komana u 15. i 41. minutu, da bi u 55. minutu na semaforu je pisalo 3:0, pošto se u strelce upisao i Serž Gnabri.

Dodi Lukebakio je u 89. minutu smanjio na 3:1 golom iz penala, a konačan rezultat postavio je Leon Gorecka u 92. minutu.

Fudbaleri Bajerna u narednom kolu dočekuju Verder, dok će Diseldorf gostovati Majncu.

Ranije danas, Hofenhajm je na svom terenu slavio protiv Herte sa 2:0.

Semafor 29. kola Bundeslige:

Nirnberg – Šalke 1:1 (Kubo 83 - Nastasić 85)

Lajpcig – Volfzburg 2:0 (Kampl 16, Verner 68)

Štutgart – Bajer Leverkuzen 0:1 (Haverc 64. jedanaesterac)

Hanover – Borusija Menhengladbah 0:1 (Rafael 53)

Verder – Frajburg 2:1 (Klasen 76, Gebre Selasie 84 - Valdšmit 90+3)

Borusija Dortmund – Majnc 2:1 (Sančo 17, 24 - Kajson 83)

Hofenhajm – Herta 2:0 (Amiri 29, Nelson 76)

Fortuna – Bajern 1:4 (Lukebalo 89. jedanaesterac - Koman 15, 41, Gnabri 55, Gorecka 90+2)

Ajntraht – Augzburg 1:3 (Pasijensa 14 - Rihter 31, 45++4, Gregorič 84)