Torino preokrenuo za dva minuta, pobede i Udinezea i Empolija u gostima (VIDEO)

0

Sasuolo je poveo golom Mehdija Burabije u 27. minutu, ali je minut kasnije isključen zbog drugog žutog kartona

Fudbaleri Torina pobedili su na svom terenu Sasuolo sa 3:2, u utakmici 36. kola italijanskog prvenstva.

Torino je mogao da povede u 17. minutu, ali je Andrea Beloti promašio jedanaesterac. U 27. minutu poveo je Sasuolo, na asistenciju Filipa Đuričića, golom Mehdija Burabije, koji je minut kasnije isključen zbog drugog žutog kartona.

Torino je izjednačio u 56. minutu golom Belotija, a novo vođstvo gostima doneo je Pol Lirola u 71. minutu. Torino je izjednačio u 81. minutu golom Simonea Zaze, a minut kasnije pobedu je obezbedio Beloti, svojim drugim golom na utakmici, ali kakvim, makazicama!

Torinski klub nastavio je niz utakmica bez poraza i posle 15. pobede sa 60 bodova zauzima šesto mesto na tabeli, koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Bod manje, ali i utakmicu manje ima Roma, koja večeras igra protiv šampiona Juventusa.

Fudbaleri Udinezea pobedili su u gostima ekipu Frosinonea sa 3:1, u utakmici 36. kola Serije A i tako napravili veliki korak ka opstanku.

Dvostruki strelac za Udineze bio je Stefano Okaka, u 11. i 45. minutu, a u strelce se upisao i Samir u 41. minutu. Jedini gol za domaći tim postigao je Federiko Dionisi u 85. minutu.

Nadu da može do opstanka sačuvao je i Empoli koji je u gostima slavio protiv Sampdorije sa 2:1.

Strelci za goste bili su Dijego Farajis u 56. i Đovani di Lorenco u 75. minutu, dok je jedini gol za Sampdoriju postigao Fabio Kvaljarela pogotkom sa bele tačke u 91. minutu.

Fudbaleri Napolija pobedili su u gostima SPAL sa 2:1. Gosti su poveli u 49. minutu golom Alana, izjednačio je Andrea Petanja sa penala u 84, a konačan rezultat postavio je Mario Rui četiri minuta kasnije.

Semafor 36. kola Serije A:
Torino – Sasuolo 3:2 (Beloti 56, 82, Zaza 81 – Burabija 27, Lirola 71)
Frozinone – Udineze 1:3 (Dionisi 83 – Okaka 11, 45, Samir 41)
Sampdorija – Empoli 1:2 (Kvaljarela 90+2. jedanaesterac – Farijas 56, Di Lorenco 75)
SPAL – Napoli 1:2 (Petanja 84. jedanaesterac – Alan 49, Rui 88)