Торино преокренуо за два минута, победе и Удинезеа и Емполија у гостима (ВИДЕО)

Сасуоло је повео голом Мехдија Бурабије у 27. минуту, али је минут касније искључен због другог жутог картона

Фудбалери Торина победили су на свом терену Сасуоло са 3:2, у утакмици 36. кола италијанског првенства.

Торино је могао да поведе у 17. минуту, али је Андреа Белоти промашио једанаестерац. У 27. минуту повео је Сасуоло, на асистенцију Филипа Ђуричића, голом Мехдија Бурабије, који је минут касније искључен због другог жутог картона.

Торино је изједначио у 56. минуту голом Белотија, а ново вођство гостима донео је Пол Лирола у 71. минуту. Торино је изједначио у 81. минуту голом Симонеа Зазе, а минут касније победу је обезбедио Белоти, својим другим голом на утакмици, али каквим, маказицама!

Торински клуб наставио је низ утакмица без пораза и после 15. победе са 60 бодова заузима шесто место на табели, које води у квалификације за Лигу Европе. Бод мање, али и утакмицу мање има Рома, која вечерас игра против шампиона Јувентуса.

Фудбалери Удинезеа победили су у гостима екипу Фросинонеа са 3:1, у утакмици 36. кола Серије А и тако направили велики корак ка опстанку.

Двоструки стрелац за Удинезе био је Стефано Окака, у 11. и 45. минуту, а у стрелце се уписао и Самир у 41. минуту. Једини гол за домаћи тим постигао је Федерико Диониси у 85. минуту.

Наду да може до опстанка сачувао је и Емполи који је у гостима славио против Сампдорије са 2:1.

Стрелци за госте били су Дијего Фарајис у 56. и Ђовани ди Лоренцо у 75. минуту, док је једини гол за Сампдорију постигао Фабио Кваљарела поготком са беле тачке у 91. минуту.

Фудбалери Наполија победили су у гостима СПАЛ са 2:1. Гости су повели у 49. минуту голом Алана, изједначио је Андреа Петања са пенала у 84, а коначан резултат поставио је Марио Руи четири минута касније.

Семафор 36. кола Серије А:
Торино – Сасуоло 3:2 (Белоти 56, 82, Заза 81 – Бурабија 27, Лирола 71)
Фрозиноне – Удинезе 1:3 (Диониси 83 – Окака 11, 45, Самир 41)
Сампдорија – Емполи 1:2 (Кваљарела 90+2. једанаестерац – Фаријас 56, Ди Лоренцо 75)
СПАЛ – Наполи 1:2 (Петања 84. једанаестерац – Алан 49, Руи 88)