Два гола Санчеза, кикс Ливерпула, Саутемптонов минималац за друго место

Велико изненађење у Лондону, Вест Хем је зауставио Манчестер сити, Грађани се прописно испромашивали

Вест Хем је славио велики тријумф у првом мечу деветог кола Премијер лиге, против фаворизованог Манчестер ситија.

Чекићари су одиграли тактички скоро перфектан меч, на горњој граници својих могућности, али се мора признати да су имали и доста среће. И магичног Адријана на голу!

Ерупцију одушевљења изазвао је погодак Амалфитана у 12. минуту. Већи део посла одрадио је Валенсија, који је урадио оно што мало коме на Острву полази за ногом, прошао је Јаја Туреа, а потом магично заврнуо лопту ка Французу, а овоме није било тешко да је ћушне у празну мрежу.

Amalfitano Gooooal (1:0) West Ham vs Manchester... by livegoals1

Уследили су углавном напади Ситија, док је домаћин чекао шансе из контранапада или прекида, а тада је био врло опасан. Гости су промашивали шансе, Адријан је имао неколико невероватних одбрана, а два пута су Грађани погађали и пречку његовог гола.

И за то су кажњени, у 75. минуту је после центаршута Кресвела сако био највиши у скоку и главом је затресао мрежу Џоа Харта, што је одмах потврђено и гол-технологијом.

Sakho Goooal (2:0) West Ham vs Manchester City... by livegoals1

Ипак, само два минута касније Сити се вратио у меч. И то после индивидуалне акције Давида Силве. Избацио је фантастичним дриблингом двојицу чувара, потом ушао у шеснаестерац и прецизним ударцем напокон савладао Адријана.

David Silva Amazing Gooooal (2:1) West Ham vs... by livegoals1

Но, до краја меча није било промене резултата. У међувремену, у 78. минуту у игру је ушао и Александар Коларов уместо Клишија. Имао је српски репрезентативац сјајан покушај са више од 30 метара у завршници меча, али ни то није помогло гостима.

Саутемптон нашег Душана Тадића (сјајно одиграо цео меч) савладао је Стоук на свом терену са 1:0 голом Манеа у 33. минуту и тако дошао до нова три бода и друге позиције на табели.

Сенегалац се сјајно снашао у 33. минуту и прелепим ударцем матирао је госте.

Ливерпул, иако је имао пуно прилика, није успео да сруши на Енфилд Роуду Хал. После 90 минута велике борбе остало је 0:0. Лазар Марковић је био на клупи, али није улазио у игру.

Арсенал је тријумфовао на гостовању Сандерленду. Тобџије су славиле са 2.0, а оба гола дао је Алексис Санчез.

Сјајан меч одиграли су ВБА и Кристал Палас. Гости су на полувремену водили са 2:0 головима Хангеланда и Јединака са беле тачке, али домаћи су успели да дођу до бода. Прво је Аничебе дошао у 51. минуту, да би коначних 2.2 поставио Брешиоано у трећем минуту надокнаде из пенала.

Семафор деветог кола Премијер лиге:
Вест Хем – Манчестер сити 2:1 (Амалфитано 21, Сако 75 – Силва 77)

Ливерпул – Хал 0:0

Саутемптон – Стоук 1:0 (Мане 33)

Сандерленд – Арсенал 0:2 (Санчез 30, 90+2)

ВБА – Кристал Палас 2:2 (Аничебе 51, Брешиано 90+3 пенал – Хангеланд 16, Јединак 45+1 пенал))

Свонси – Лестер 2:0 (Бони 34. и 57)
14,30: Барнли – Евертон
14,30: Тотенхем – Њукасл
17,00: Манчестер јунајтед – Челзи
21,00: КПР – Астон Вила