Ливерпул лако са Арсеналом, Миливојевићев Палас у 93. минуту победио Матићев Јунајтед (ВИДЕО)

Пуки не може сам, Абрахам донео Челзију три бода, Чекићари и Лисице до целог плена

Капитен Ливерпула Џордан Хендерсон је усавршио "пливање слободним стилом у одбрани", али су његове бројне грешке коштале само играче "Фантази менаџера", не и тим.

Пепе га је "провозао" у првом полувремену, изашао сам пред Адријана, али је скупо плаћено појачање из Обале Слоноваче слабо шутирало и остало је 0:0. Казна је стигла у виду гола Матипа после корнера за 1:0 на паузи.

У наставку глуп потез Луиза, повукао је беспотребно у казненом Салаха, који је досуђени пенал мајсторски извео за 2:0, а потом је прохујао као брзи воз по десној страни и рутински по земљи матирао Леноа.

А, онда у финишу гужва у казненом Ливерпула, Хендерсон је промашио лопту, што је Тореира искористио и ублажио пораз (1:3) Тобџија.

Премијер лига је и ове сезоне, без дилеме, најбоље национално такмичење на свету. Показао је то и први суботњи дуел трећег кола, у којем је Челзи однео победу са гостовања Норичу.

За пола сата виђено је чак четири поготка! Повели су Плавци већ у трећем минуту, погодио је Абрахам, али је само три минута касније домаћин изједначио преко Кантвела, на асистенцију Пукија.

Друго вођство Челзи је стекао у 17. минуту, после поготка све бољег Маунта. Али, Финац којег је пре годину дана на списку жеља имала Црвена звезда, Тему Пуки, наставио је серију голова, те је изједначио у 30. минуту.

Ипак, у наставку апсолутна доминација Челзија. Тим из Лондона је повео, испоставило се и поставио коначан резултат, после другог кола Абрахама на мечу.