Milenković pogodio, Napoli slavio u goleadi, minimalac Juventusa pogotkom Kjelinija (VIDEO)

0

Fjorentina i Napoli priredili su spektakl na "Artemio Frankiju", na kraju je vicešampion ipak odneo ceo plen.

Domaćin je poveo preko Pulgara, usledio je preokret, pa gol Nikole Milenkovića za 2:2 posle kornera i udarca glavom.

Ipak, Kaljehon Insinje su se pobrinuli da Napolitanci odnesu ceo plen.

Fudbaleri Juventusa pobedom su počeli odbranu titule u Seriji A, pošto su u gostima slavili protiv Parme sa 1:0.

Jedini gol na meču, prvi u novoj sezoni italijanskog šampionata, postigao je Đorđo Kjelini u 21. minutu.

Kristijano Ronaldo je u 35. minutu zatresao mrežu Parme, ali je sudija, nakon pregledanog video snimka, poništio pogodak zbog ofsajda.

Portugalac je do kraja meča imao još dve prilike za gol, ali rezultat se nije menjao.

Juventus već u drugom kolu očekuje veliki derbi, pošto će na svom terenu dočekati Napoli, dok će Parma narednog vikenda gostovati Udinzeu.

Semafor 1. kola Serije A:

Parma – Juventus 0:1 (Kjelini 21)

Fjorentina – Napoli 3:4 (Pulgar 9. jedanaesterac, Milenković 52, Boateng 65 - Mertens 38, Insinje 43. jedanaesterac, 67, Kaljehon 56)

18.00: Udineze – Milan

20.45: Sampdorija – Lacio

20.45: Roma – Đenova

20.45: SPAL – Atalanta

20.45: Kaljari – Breša

20.45: Torino – Sasuolo

20.45: Verona – Bolonja

20.45: Inter – Leće