Lajpcig pobedio kombinovani tim Ajntrahta, poražena i Grujićeva Herta (VIDEO)

0

Fudbaleri Lajpciga pobedili su Ajntraht sa 2:1, u drugom kolu Bundeslige

Posle šest uzastopnih pobeda na startu sezone tim iz Frankfurta nanizao je dva poraza. Prvi u četvrtak u Strazburu (0:1) u kvalifikacijama za Ligu Evrope, potom u Bundesligi u Lajpcigu 1:2.

U timu Ajntrahta od Srba starteri u Lajpcigu bili su Filip Kostić i Dejan Joveljić (zaradio žuti karton), nije bilo povređenog Mijata Gaćinovića.

Kostić je mogao da dovede goste u vođstvo već u petom minutu. Ali, posle sjajnog prodora, kad je po levoj strani prošao do peterca i šutirao je paralelno sa golom.

Domaćin je vrlo brzo poveo posle kornera Sabicera, Poulsenove asistencije glavom Verner je iz voleja pogodio mrežu.

Deset minuta pre kraja Poulsen je posle asistencije Forsberga volejom poslao loptu kroz noge Kevinu Trapu za 2:0 i dostizanje lidera Dortmunda po broju bodova.

U finišu gosti su bili agilniji. Portugalac Pasijensija je iskoristio dodavanje Čendlera za počasni gol tima iz Frankfurta, koji u četvrtak čeka revanš sa Strazburom.

Herta koja je odolela na startu Bajernu, prošlog petka u Minhenu i remizirala 2:2, omanula je u Berlinu protiv Volfzburga 0:3.

Ceo meč za Berlince odigrao je Marko Grujić koji je u 21. minutu imao priliku, ali prvo je golman Kastels odbranio udarac srpskog veziste, da bi posle drugog šuta neko iz odbrane Vukova uspeo da skrene loptu u korner.

Prvi gol na Olimpijskom stadionu postigao je u devetom minutu Vout Vighorst iz jedanaesterca koji je napravio Rekik srušivši Klausa nadomak gola Herte.

Drugi je dao rezervista Josip Brekalo koji je u 77. minutu ušao u igru, a u osamdeset drugom zatresao mrežu, a treći Žerom Rusiljon u nadoknadi.

Volfzburg predvođen novim trenerom Oliverom Glasnerom zabeležio je i drugu uzastopnu pobedu i postao peta ekipa sa maksimalnim učinkom posle dva kola.

Semafor drugog kola Bundeslige:
Lajpcig – Ajntraht 2:1 (Verner 10, Poulsen 80 – Pasiensija 89)
Herta – Volfzburg 0:3 (Veghorst 9. jedanaesterac, Brekalo 82, Rusiljon 90+1)
Keln – Dortmund 1:3 (Dreksler 29 – Sančo 70, Hakimi 86, Alkaser 90+4)
Fortuna –Leverkuzen 1:3 (Morales 82 – Bejker 6. autogol, Aranguiz 33, Belarabi 39)
Hofenhajm – Verder 3:2 (Bičakčić 54, Bebu 59, Kaderabek 87 – Fulkrug 42, Osako 81)
Majnc – Menhengladbah 1:3 (Kaison 18 – Lajner 31, Plea 77, Embolo 79)
Augzburg – Union Berlin 1:1 (Vargas 59 – Anderson 80)
Paderborn – Frajburg 1:3 (Mamba 3 – Valdšmit 21. jedanaesterac, Petersen 40, Čang-Hon 90)
Šalke – Bajern 0:3 (Levandovski 20. jedanaesterac, 50, 75)