Бетис "наљутио" Барселону без Месија, па примио пет комада, Атлетико по старом - минималац (ВИДЕО)

Ако сте мислили да ћете ове сезоне гледати другачију игру силчно појачаног Атлетика, преварили сте се. И даље је тренер Јорганџија Чоло Симеоне...

Фекир је на "Камп ноу" у 15. минуту постигао водећи гол за Бетис, што је "наљутило" Каталонце, па су у низу сасули пет голова у мрежу Мартина Фернанда, на крају је Барселона победила тим из Севиље 5:2.

Барселона је играла без повређеног Лионела Месија, а остварила је прву победу, пошто је у првом колу поражена од Атлетик Билбаа.

Већ нас је Атлетико навикао на минималне победе, на дуеле без много ризика, на затварање прилаза својој мрежи пре свега. Тако је било и на гостовању Леганесу.

Није Атлетико срљао, био је довољно стрпљив, а гол је постигао „на време”. Догодило се то у 71. минуту, кад је погодио Витоло, за сва три бода. Код гостију Иван Шапоњић је остао на клупи.

Минималац у гостима славио је и Реал Сосиједад, и то голом позајмљеног играча, Одегарда, шест минута пре истека сусрета. Мреже се нису тресле у дуелу Алавеса и Еспањола.

Семафор 2. кола Ла Лиге:
Алавес – Еспањол 0:0
Мајорка – Сосиједад 0:1 (Одегард 84)
Леганес – Атлетико 0:1 (Витоло 71)
Барселона – Бетис 5:2 (Гризман 41, 50, Перез 56, Алба 60, Видал 77 - Фекир 15, Лорен 79)
Гранада – Севиља 0:1 (Хордан 52)
Леванте – Виљареал 2:1 (Рођер 68. једанаестерац, 73. једанаестерац – Морено 3)
Осасуна – Еибар 0:0
Реал – Ваљадолид 1:1 (Бензема 82 – Гвардиола 88)
Селта – Валенсија 1:0 (Фернандез 15)
Хетафе – Билбао 1:1 (Мата 12 – Гарсија 6)