Велеобрт Синишине Болоње у гостима код Бреше (ВИДЕО)

Аталанта срушила Ђенову у петом минуту надоканде, СПАЛ "окренуо" Лацио, у победи Роме над Сасуолом (4:2) Александар Коларов уписао је асистенцију, наместио је гол Едину Џеку.

Фудбалери Аталанте победили су данас на гостујућем терену Ђенову са 2:1, у утакмици трећег кола италијанског првенства.

Аталанта је повела у 64. минуту голом Муиса Муријела из једанаестерца, а изједначио је Доменико Кришито у првом минуту надокнаде времена, такође из пенала. Победу гостујућем тиму донео је Дуван Запата у петом минуту надокнаде времена.

Фудбалери Болоње победили су данас на гостовању Брешу са 4:3, у утакмици трећег кола италијанског првенства и попели се на друго место на табели.

Бреша је повела преко двоструког стрелца Алфреда Донаруме, који је постигао голове у 10. и 19. минуту. Гол за Болоњу постигао је Матија Бани у 36, а два гола предности домаћима вратио је Андреа Ћистања у 42. минуту.

Кључни моменат збио се у 48. минуту када је због другог жутог картона искључен Десена, па су гости до краја имали играча више, што су и искористили.

Болоња је после тога постигла три гола, прво је био стрелац Родриго Паласио у 56. минуту, Денсвил је изједначио у 60. минуту, а победоносни гол постигао је Рикардо Орсолини у 80. минуту.

Фудбалери Спала победили на свом терену Лацио са 2:1. Гости из Рима повели су 17. минуту, а стрелац је био Ћиро Имобиле из једанаестерца. Спал је изједначио у 63. минуту голом Андрее Петање, а прву победу у сезони домаћима донео је Јасмин Куртић у другом минуту надокнаде времена.

Каљари је остварио прву победу у првенству, након што је као гост био бољи од Парме са 1:3.

У победи Роме над Сасуолом (4:2) Александар Коларов уписао је асистенцију, наместио је гол Едину Џеку.

Семафор 3. кола Серија А:

Фјорентина – Јувентус 0:0

Наполи – Сампдорија 2:0 (Мертенс 13, 67)

Интер – Удинезе 1:0 (Сенси 43)

Ђенова – Аталанта 1:2 (Кришћито 90+1. једанаестерац - Муриел 64. једанаестерац, Запата 90+5)

СПАЛ – Лацио 2:1 (Петања 63, Куртић 90+2 - Имобиле 17. једанаестерац)

Бреша – Болоња 3:4 (Донарума 10, 19, Ћистања 42 - Бани 36, Паласио 56, Денсвил 60, Орсолини 80)

Парма – Каљари 1:3 (Бариља 58 - Ћепитељи 23, 39, Симеоне 77)

Рома – Сасуоло 4:2 (Кристанте 12, Џеко 19, Мхитарјан 22, Клајверт 33 - Берарди 53, 72)

Верона – Милан 0:1 (Пјонтек 68. једанаестерац)

20.45: Торино – Леће