Ремс пао у Нанту, Рајковић одличан у поразу (ВИДЕО)

0

Захваљујући соло продору у 69. минуту Калифе Кулибалија, нападача Нанта и репрезентативца Малија, Канаринци су стигли до сва три бода против Ремса. Наш голман Предраг Рајковић том приликом није могао боље да интервенише, јер је остављен један на један са стрелцем. То му је био тек други примљен гол ове сезоне.

Али зато је пре тога, у 22. минуту, сјајно одбранио и тад спасао вођство, прочитао је где ће да шутира офанзивни везиста Мозес Симон.

У 57. минуту Ремс замало није постигао погодак, односно, Реми Один није најбоље захватио лопту из повољне прилике.

Уследио је погодак који је донео три бода, а победа Нанта могла је бити убедљивија да на голу Ремса није било Рајковића, који је у 74. минуту скинуо из рашљи лопту после сјајног ударца Мехдија Абеида.

Играчи Сент Етјена успели су да анулирају вођство противника 0:2 на крилима двоструког стрелца, везисте Романа Хамуме, а до краја моглу су и до преокрета, али понестало је даха.

Семафор 5. кола Лиге 1:

Лил – Анже 2:1 (Осимен 39, Луиз Араухо 53 - Баокен 87)

Амијен – Лион 2:2 (Жале 7, Бодмер 90+1 - Дембеле 9, 34)

ПСЖ – Стразбур 1:0 (Нејмар 90+2)

Бордо – Мец 2:0 (Бриан 7, Де Превил 9)

Брест – Рен 0:0

Дижон – Ним 0:0

Монпеље – Ница 2:1 (Делор 37, Моле 56 - Тамезе 34)

Нант – Ремс 1:0 (Кулибали 69)

Сент Етјен – Тулуз 2:2 (Хамума 45, 56 - Градел 15. једанаестерац, Леја 24)

Монако – Марсељ 3:4 (Бен Једер 17. једанаестерац, 26, Кеита 75 - Бенедето 38, 66, Жермен 41, Паје 61)