Rems pao u Nantu, Rajković odličan u porazu (VIDEO)

0

Zahvaljujući solo prodoru u 69. minutu Kalife Kulibalija, napadača Nanta i reprezentativca Malija, Kanarinci su stigli do sva tri boda protiv Remsa. Naš golman Predrag Rajković tom prilikom nije mogao bolje da interveniše, jer je ostavljen jedan na jedan sa strelcem. To mu je bio tek drugi primljen gol ove sezone.

Ali zato je pre toga, u 22. minutu, sjajno odbranio i tad spasao vođstvo, pročitao je gde će da šutira ofanzivni vezista Mozes Simon.

U 57. minutu Rems zamalo nije postigao pogodak, odnosno, Remi Odin nije najbolje zahvatio loptu iz povoljne prilike.

Usledio je pogodak koji je doneo tri boda, a pobeda Nanta mogla je biti ubedljivija da na golu Remsa nije bilo Rajkovića, koji je u 74. minutu skinuo iz rašlji loptu posle sjajnog udarca Mehdija Abeida.

Igrači Sent Etjena uspeli su da anuliraju vođstvo protivnika 0:2 na krilima dvostrukog strelca, veziste Romana Hamume, a do kraja moglu su i do preokreta, ali ponestalo je daha.

Semafor 5. kola Lige 1:

Lil – Anže 2:1 (Osimen 39, Luiz Arauho 53 - Baoken 87)

Amijen – Lion 2:2 (Žale 7, Bodmer 90+1 - Dembele 9, 34)

PSŽ – Strazbur 1:0 (Nejmar 90+2)

Bordo – Mec 2:0 (Brian 7, De Previl 9)

Brest – Ren 0:0

Dižon – Nim 0:0

Monpelje – Nica 2:1 (Delor 37, Mole 56 - Tameze 34)

Nant – Rems 1:0 (Kulibali 69)

Sent Etjen – Tuluz 2:2 (Hamuma 45, 56 - Gradel 15. jedanaesterac, Leja 24)

Monako – Marselj 3:4 (Ben Jeder 17. jedanaesterac, 26, Keita 75 - Benedeto 38, 66, Žermen 41, Paje 61)