Бензема одвео Реал на врх са Билбаом, Јовић остао на клупи (ВИДЕО)

0

Дерби кола припао Мадриђанима, пресудио погодак Карима Бенземе у 64. минуту

Реал је славио у Андалузији против Севиље у дербију кола, самим тим сустигао је Билбао на врху табеле Ла Лиге.

Пресудио је погодак Карима Бенземе на асистенцију Карвахала у 64. минуту. Српски репрезентативац Лука Јовић меч у Севиљи одгледао је са клупе за резервне играче.

Реал Сосиједад гостовао је Еспањолу, играчи тима из Баскије постигли су сва четири гола, али су победили 3:1, јер је Залдуа у 71. минуту лопту послао у мрежу свог голмана.

Ипак, цео плен је отишао у Баскију, па је тим сада на деоби првог места са 10 бодова.

Хетафе Немање Максимовића је тек из петог покушаја дошао до прве победе у сезони. Екипа из Мадрида је повела 3:0, али је Будимир за седам минута унео нервозу у домаће редове постигавши два гола за Мајорку.

Иапк, резервиста Анхел је у 84. минуту четвртим голом за домаћина успео да потврди победу (4:2).

Фудбалери Валенсије и Леганеса одиграли су нерешено 1:1, у утакмици петог кола шпанског првенства.

Валенсија је повела у 21. минуту голом Данијела Пареха у 21. минуту из пенала, а изједначио је Оскар у 35. минуту. Леганес је освојио први бод у овогодишњем шампионату и последњи је на табели.

Атлетик Билбао је на свом терену са 2:0 победио Алавес головима Гарсије и Муниаина.

Семафор 5. кола Ла Лиге:

Осасуна – Бетис 0:0

Виљареал – Ваљадолид 2:0 (Казорла 77. једанаестерац, Онтиверос 89)

Леванте – Еибар 0:0

Атлетико Мадрид – Селта 0:0

Гранада – Барселона 2:0 (Азиз 2, Вадиљо 66. једанаестерац)

Хетафе – Мајорка 4:2 (Баба 7. аутогол, Молина 33. једанаестерац, Ниом 63, Анхел 84 - Будимир 70, 77)

Еспањол – Реал Сосиједад 1:3 (Залдуа 71. аутогол - Вилиан Хосе 18, 34, Исак 75)

Валенсија – Леганес 1:1 (Парехо 21. пенал – Оскар 35)

Атлетик Билбао – Алавес 2:0 (Гарсија 38, Муниаин 72)

Севиља – Реал Мадрид 0:1 (Бензема 64)