Матићев Јунајтед добио чекићем по глави, Ливерпул победио Челзи, преокрет Арсенала (ВИДЕО)

Миливојевићев Кристал Палас са играчем више остао без победе у 95. минуту

Фудбалери Вест Хема победили су данас на свом терену Манчестер јунајтед са 2:0, док су Кристал Палас и Вулверхемптон играли нерешено 1:1 у утакмицама шестог кола енглеске Премијер лиге.

Манчестер јунајтед још једном је ове сезоне разочарао своје навијаче, иако је против Вест Хема био благи фаворит.

Домаћин је повео поготком Андреја Јармоленка у 44. минуту на асистенцију Фелипеа Андерсона, да би тријумф оверио Арон Кресвел у 84.

Српски репрезентативац Немања Матић наступао је до 71. минута за Јунајтед.

Кристал Палас је пред својим навијачима био надомак победе над Вулверхемптоном, али су гости у последњим секундама дошли до изједначења иако су имали играча мање на терену.

Палас је повео аутоглом Леандера Дендонкера после само неколико секунди игре у другом полувремену, а од 73. минута су имали и играча више на терену, пошто је Роман Саис добио други жути картон.

После тога домаћин је имао неколико прилика да реши питање победника, али је реализација изостала.

У последњим секундама меча после центаршута Адаме Траореа с десне стране у шеснаестерцу се одлично снашао Диого Жота и тако донео свом тиму велики бод на гостовању.

Фудбалери Ливерпула победили су вечерас на гостујућем терену у Лондону домаћи Челзи са 2:1, у утакмици шестог кола Премијер лиге.

Ливерпул је повео у 14. минуту голом Трента Александра Арнолда, а предност је удвостручио Роберто Фирмино у 30. минуту. Једини гол за Челзи постигао је Нголо Канте у 71. минуту.

Ливерпул је задржао максималан учинак и има 18 бодова на првом месту на табели. Челзи је претрпео други пораз и са осам бодова заузима 11. место.

Фудбалери Арсенала победили су после преокрета на свом терену Астон Вилу са 3:2.

Клуб из Бирмингема повео је у 20. минуту голом Џона Мекгина, а изједначио је Николас Пепе у 59. минуту из пенала. Минут касније ново вођство гостима донео је Весли, а изједначио је Калум Чејмберс у 81. минуту.

Победу Арсеналу донео је Пјер Емерик Обамејанг у 84. минуту.

Арсенал је прекинуо низ од три утакмице без победе у првенству и четврти је на табели са 11 бодова. Астон Вила нема победу у последња три меча, претрпела је четврти пораз и 18. је на табели са четири бода.

Семафор 6. кола Премијер лиге:

Саутемптон – Борнмут 1:3 (Вард-Праус 53. једанаестерац - Аке 10, Х. Вилсон 35, К. Вилсон 90+5)

Лестер – Тотенхем 2:1 (Переира 69, Медисон 85 - Кејн 29)

Манчестер Сити – Вотфорд 8:0 (Д. Силва 1, Агуеро 7. једанаестерац, Марез 12, Б. Силва 15, 48, 60, Отаменди 18, Де Бруине 85)

Барнли – Норич 2:0 (Вуд 10, 14)

Евертон – Шефилф Јунајтед 0:2 (Мина 40. аутогол, Мусе 79)

Њукасл – Брајтон 0:0

Вест Хем – Манчестер Јунајтед 2:0 (Јармоленко 44, Кресвел 84)

Кристал Палас – Вулверхемптон 1:1 (Дендонкер 46. аутогол - Жота 90+5)

Челзи – Ливерпул 1:2 (Канте 71 – Александр-Арнолд 14, Фирмино 30)

Арсенал – Астон Вила 3:2 (Пепе 59. пенал, Чејмберс 81, Обамејанг 84 – МекГин 20, Весли 60)