Smena na vrhu Serije A, Juventus pobedio i preskočio Inter, Milenković doneo tri boda Fjorentini (VIDEO)

0

Mihajlović na klupi, Bolonja i Lacio remizirali, Korea promašio penal u finišu

Fjorentina je sa 1:0 pobedila Udineze na svom terenu.

Jedini gol na meču postigao je Nikola Milenković u 72. minutu. Mladi štoper odlično je glavom „tukao“ posle kornera, golman gostiju nije mogao ništa i Fjorentina je došla do treće pobede u novoj sezoni.

Dušan Vlahović i Aleksa Terzić meč su odgledali sa klupe domaćeg tima.

Siniša Mihajlović, koji se leči od leukemije, ispunio je obećanje i posle mesec i po ponovo vodio ekipu Bolonje, u remiju protiv Lacija 2:2.

Mihajlović je dočekan ovacijama sa tribina, pozdravili su ga i navijači Rimljana, gde je kao igrač ostavio dubok trag.

Burno je bilo i na terenu, Bolonja je dva puta vodila, viđena su dva crvena kartona, a Lacio je u finišu meča preko Hoakina Koree propustio penal za pobedu.

Fudbaleri Rome i Kaljarija igrali su nerešeno 1:1. Roma se pred svojim navijačima prilično mučila protiv Kaljarija, stigla do preokreta u 90. minutu, ali je gol za trijumf poništen zbog faula Nikole Kalinića nad Lukom Čepitelijem.

Kaljari je vodio od 26. minuta golom Žoaa Pedra iz jedanaesterca, da bi Roma izjednačila u 31. autogolom Luke Čepitelija.

Preokret Rome viđen je u 90. minutu, ali je posle nekoliko minuta pregledanja VAR snimka pogodak Kalinića poništen.

Atalanta je pred svojim navijačima pobedila Leće sa 3:1.

Juventus je slavio u Milanu protiv Intera (2:1) i preskočio ga na tabeli došavši do prvog mesta. Stara dama iz Torina sada je jedini neporaženi tim u Seiji A.

Milanezima je presudio Gonzalo Iguain golom u 80. minutu.