Lalana ušao sa klupe i spasao Liverpul poraza (VIDEO)

1

Bez povređenog Mohameda Salaha šampion Evrope prvi put ostao bez celog plena

Fudbaleri Mančester junajteda i Liverpula igrali su nerešeno 1:1 u derbiju devetog kola engleske Premijer lige.

Meč dva najtrofejnija engleska kluba opravdao je epitet derbija, iako pozicije na tabeli i forme pre meča nisu najavljivali tako nešto.

Prvi deo meča na stadionu Old Traford bio je izjednačen, oba tima su imali svoje šanse, s tim što je Junajted u 36. minutu uspeo da iskoristi svoju i preko Markusa Rašforda dođe do prednosti. VAR je omanuo, jer je na početku akcije bio faul za Liverpul, a nije pogrešio kada je Mane dao gol, jer je bilo igranje rukom.

Ekipa Ole Gunar Solskjera u drugom poluvremenu imala je dve solidne prilike da udvostrči prednost i pratično reši derbi, ali Rašford, a potom Fred nisu savladali De Heu.

Liverpul je u samom finišu utakmice pritisao rivala, što je donelo rezultat u 85. minutu kada je Adam Lalana iskoristio centaršut Endija Robertsona s leve strane i pogodio za 1:1.

Ovo je prvi remi Liverpula u ovogodišnjem izdanju Premijer lige, a ima je priliku da obori rekord upravo Crvenih đavola sa devet vezanih pobeda na startu lige.