Ajntraht deklasirao Bajern, Kostić strelac, Menhengladbah lider, Lajpcig brojao do osam (VIDEO)

2

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su na svom terenu Bajern Minhen sa 5:1, dok je Borusija Menhengladbah u gostima sa 2:1 pobedila Bajer Leverkuzen u utakmicama 10. kola nemačke Bundeslige

Ajntraht je protiv Bavaraca imao olakšavajuću okolnost, pošto je Žerom Boateng u devetom minutu dobio direktan crveni karton.

Domaćin je igrača više u potpunosti iskoristio, a vodeći gol postigao je Filip Kostić u 25. minutu. Srpski reprezentativac je samo osam minuta kasnije asistirao Đibrilu Sovu za 2:0.

Najbolji strelac lige Robert Levandovski uspeo je da postigne počasni pogodak za Bajern u 37. minutu.

Ajntraht je u drugom poluvremenu overio trijumf, a golove su postigli David Abraham u 49, Martin Hintereger u 61. na asistenciju Kostića i Gonsalo Pasijensija u 85.

Borusija Menhenglabah je na gostovanju protiv Bajera došla do velike pobede i tako se odvojila na prvom mestu Bundeslige od svih ostalih ekipa.

Do prednosti su stigli u 18. minutu golom Oskara Vendta, da bi Bajer izjednačio preko Kevina Volanda u 25. Trijumf Borusiji Menhengladbah doneo je Markus Tiram.

Lajpcig je pred svojim navijačima deklasirao Majnc rezultatom 8:0, dok su Verder i Frajburg igrali nerešeno 2:2.

Borusija Dortmund je pred svojim navijačima sa 3:0 pobedila Volfsburg. Golove za trijumf „milionera” postigli su Azar u 52, Rafael Gereiro u 58. i Mario Gece u 88. iz jedanaesterca.

Fudbaleri Union Berlina pobedili su večeras Hertu sa 1:0, kao domaćini u velikom gradskom derbiju u utakmici 10. kola Bundeslige.

Union Berlin je pobedio golom Sebastijana Poltera u 90. minutu iz penala. Penal je dosuđen pošto je defanzivac Herte Dedrik Bojata napravio prekršaj na Kristijanu Gentenru.

Utakmica je oko deset minuta bila prekinuta zbog bakljade navijača Herte. To je bio prvi meč Uniona i Herte posle 42 godine.

Semafor desetog kola Bundeslige:
Ajntraht – Bajern 5:1 (Kostić 25, Sou 33, Abraham 49, Hintereger 61, Pasiensija 85 – Levandovski 37)
Dortmund – Volfzburg 3:0 (Azar 52, Gereiro 58, Gece 88. jedanaesterac)
Lajpcig – Majnc 8:0 (Sabicer 5, Verner 30, 48, 87, Nkunku 35, Halstenberger 39, Poulsen 44, Mukiele 50)
Leverkuzen – Menhengladbah 1:2 (Voland 25 – Vendt 18, Tiram 42)
Verder – Frajburg 2:2 (Rašica 9, Gebre Selasije 59 – Petersen 28, 90+3)
Union Berlin – Herta 1:0 (Polter 90. jedanaesterac)
15,30: Fortuna – Keln
18,00: Augzburg – Šalke
Hofenhajm – Paderborn 3:0 (Skov 2, Kaderabek 15, Lokada 25)