VAR grešio u Londonu i spasao Totenhem poraza, gol i asistencija Vardija za drugo mesto Lestera (VIDEO)

3

Tami Ejbraham nezaustavljiv, desetim golom srušio Milivojevićev Palas, napadač Plavaca drugi na listi strelaca Premijer lige iza Vardija

Fudbaleri Čelzija pobedili su na svom terenu Kristal palas sa 2:0, u utakmici 12. kola Premijer lige.

Golove za pobednički tim postigli su Tami Ejbraham u 52. i Kristijan Pulišić u 79. minutu. Kod prvog gola Vilijan je sjajno asistirao petom na ivici kaznenog, dok je kod drugog Pulišić asistirao Hadsonu-odoiju, čiji je šut izblokiran, ali je reprezentativac SAD pritrčao i sa nekoliko metara loptu glavom poslao u mrežu.

Čelzi u narednom kolu Premijer lige gostuje Mančester sitiju, dok Kristal Palas dočekuje Liverpul.

Barnli je uz dobru rolu Poupa pred mrežom bez primljenog gola savladao Čekićare 3:0, a pomogao im je i Himenez autogolom u drugom poluvremenu.

NJukasl je okrenuo Bornmut, u desetak minuta krajem prvog i početkom drugog poluvremena Jedlin i Klark su golovima doneli Svrakama tri boda.

Mnoštvo uzbuđenja viđeno je u Londonu, zvezda Fantazi menadžera Lundstram je mogao da donese prednost Šefildu u prvom poluvremenu, ali je promašio zicer sa tri metra, a potom je pogodio stativu.

Kazna je stigla u drugom poluvremenu kada su se domaći zbunili i na tacni ostavili loptu Son Hjung-minu za mat i prednost Pevaca u 58. minutu.

Potom je VAR greškom poništio izjednačujući gol Mekgoldrika minut posle vođstva Totenhema, merio je koleno umesto ramena, i oštetio goste iz Šefilda. Pravda je stigla dvadesetak minuta kasnije, sa felšom je centrirao Baldok, lopta nikog nije zakačila i završila je u Gazaniginoj mreži.

Opet je radio VAR, tražio je da li je lopta dirala napadača gostiju, ali nije, čak je možda zakačila Dajera za autogol.

Džejmi Vardi je golom i asistencijom presudio Arsenalu (2:0), pa su se Lisice iz Lestera vratile na drugo mesto.

Lista strelaca Premijer lige: 11 – Vardi (Lester), 10 – Ejbraham (Čelzi), 9 - Aguero (Mančester Siti), 8 – Obamejang (Arsenal).