Rašford i Marsijal doneli trijumf Crveni đavolima u derbiju Mančestera (VIDEO)

1

Everton prekinuo seriju poraza, na Gudisonu pao Čelzi, sigurne pobede Liverpula i Totenhema, remi Votforda i Kristal Palasa

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su večeras na gostovanju gradskog rivala Mančester Siti sa 2:1 u derbiju 16. kola engleske Premijer lige.

Ekipa Ole Gunara Solskjera do trijumfa je došla praktično već posle prvog poluvremena, pošto je u prvih 45 minuta nadigrala gradskog rivala.

Vodeći gol za Junajted postigao je Markus Rašford u 23. minutu iz jedanaesterca i to pošto je prethodno bio fauliran u šesnaestercu rivala.

Samo šest minuta kasnije prednost Junajteda duplirao je Antoan Marsijal i to nakon asistencije Danijela Džejmsa.

Do poluvremena nije bilo previše uzbuđenja, da bi u drugom delu Siti imao potpunu kontrolu, a Junajted je svoju priliku čekao iz kontri.

Inicijativa Sitija delimično se isplatila pošto je Nikolas Otamendi u 85. minutu posle kornera uspeo da ublaži poraz svog tima.

Imao je Rijad Marez samo minut kasnije odličnu priliku da donese izjednačenje, ali je David de Hea odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Junajted je peti sa 24 boda, osam manje od trećeplasiranog Sitija.

Fudbaleri Evertona pobedili su na svom terenu Čelzi sa 3:1, u utakmici 16. kola Premijer lige

Everton je, posle ubedljivog poraza od Liverpula u prošlom kolu i smene trenera Marka Silve, odigrao dobar meč i upisao petu pobedu od početka šampionata.

Fudbaleri Evertona, koje je sa klupe predvodio Dankan Ferguson, poveli su golom Rišarlisona već u petom minutu, da bi u 49. na 2:0 povisio Dominik Kalvert-Levin.

Čelzi je preko Matea Kovačića smanjio na 2:1 samo tri minuta kasnije, a pobedu domaće ekipe potvrdio je Kalvert-Levin u 84. minutu.

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas u gostima Bornmut sa 3:0, dok je Totenhem pred svojim navijačima sa 5:0 slavio protiv Barnlija u utakmicama 16. kola engleske Premijer lige.

Liverpul je bez većih problema na gostovanju došao do trijumfa kojom su nastavili seriju dobrih rezultata u Premijer ligi.

Vodeći gol postigao je Aleks Okslejd-Čembrlejn u 35. minutu, da bi pred odlazak na odmor prednost udvostručio Nabi Keita.

Sve nedoumice oko pobednika rešio je Mohamed Salah u 54. minutu.

Liverpul posle današnje pobede na prvom mestu Premijer lige ima 46 bodova, 11 više od Lestera koji ima utakmicu manje, dok je Bornmut 15. sa svega 16 bodova.

Totenhem je posle poraza od Mančester junajteda u prethodnom kolu, na svom terenu večeras deklasirao Barnli sa 5:0.

Ekipa Žozea Morinja slavila je golovima Harija Kejna u četvrtom i 54. minutu, Lukasa Moure u devetom, Sona u 32. i Muse Sisoka u 74.

Londonski tim posle večerašnje pobede zauzima šesto mesto sa 23 boda, dok je Barnli 13. sa 18.

Votford je pred svojim navijačima prekinuo seriju od tri uzastopna poraza, pošto je igrao nerešeno bez golova protiv Kristal Palasa. Luka Milivojević odigrao je ceo meč.

Semafor 16. kola Premijer lige:

Everton – Čelzi 3:1 (Rišarlison 5, Kalevrt-Levin 49, 84 – Kovačić 52)

Bornmut – Liverpul 0:3 (Okslejd-Čembrlejn 35, Keita 44, Salah 54)

Totenhem – Barnli 5:0 (Kejn 4, 54, Moura 9, Son 32, Sisoko 74)

Votford – Kristal Palas 0:0

Mančester Siti – Mančester Junajted 1:2 (Otamendi 85 – Rašford 23. penal, Marsijal 29)

15,00: Aston Vila – Lester

15,00: NJukasl – Sautempton

15,00: Norvič – Šefild Junajted

17,30: Brajton – Vulverhemton

21,00: Vest Hem - Arsenal