Сергеј срушио Јувентус, Лазовић асистент, Максимовић поцрвенео (ВИДЕО)

Лацио је трећи на табели Серије А са 33 бода, док је Јувентус други са 36

Фудбалери Лација победили су вечерас на свом терену Јувентус са 3:1 у дербију 15. кола италијанске Серије А.

Јувентус је у 25. минуту дошао до предности Кристијана Роналда, да би изједначење Лацију донео Фелипе Луис у првом минуту судијске надокнаде времена.

Преокрет Лацију донео је Сергеј Милинковић-Савић у 74. минуту, само пет минута пошто је везиста Јувентуса Хуан Куадрадо добио директан црвени картон.

Најбољи стрелац Лација Ћиро Имобиле у 79. минуту имао је прилику да реши питање победника, али му је Војћех Счесни одбранио једанаестерац, а потом и шут после одбитка.

Тријумф Лација, први над Јувентусом после 16 година у Риму, оверио је Фелипе Касиједо у петом минуту судијске надокнаде времена.

Лацио је трећи на табели Серије А са 33 бода, док је Јувентус други са 36.

Фудбалери Аталанте победили су Верону са 3:2 у првом мечу данашњег програма 15. кола Серије А.

Меч је решен у трећем минуту надокнаде када је Албанац Ђимсити дао гол за коначних 3:2.

Нападач гостију Ди Кармине је у 23. минуту постигао први гол на мечу, да би у 44. Малиновски погодио за 1:1.

У 57. минуту наш Дарко Лазовић (одиграо цео меч) асистирао је Ди Карминеу за други гол, да би у 64. Мјуриел са беле тачке поново „поравнао“ резултат, а потом је у надокнади Ђимсити донео три бода за домаћи тим.

Аталантa у наредном колу гостују Болоњи, а Верона дочекује Торино.

Фудбалери Удинезеа и Наполија су ремизирали – 1:1.

Домаћи тим је до предности дошао преко Ласање у 32. минуту, да би Зјелински у 69 поставио коначан резултат.

Наш Никола Максимовић добио је црвени картон у 80. минуту.

Семафор 15. кола Серије А:

Интер – Рома 0:0

Аталанта – Верона 3:2 (Малиновски 44, Мјуриел 64. пенал, Ђимсити 90+3 – Ди Кармине 23, 57)

Удинезе – Наполи 1:1 (Ласања 32 – Зјелински 69)

Лацио – Јувентус 3:1 (Луис Фелипе 45+1, Милинковић-Савић 74, Каиседо 90+5 – Роналдо 25)

12.30: Леће – Ђенова

15.00: Сасуоло – Каљари

15.00: СПАЛ – Бреша

15.00: Торино – Фјорентина

18.00: Сампдорија – Парма

20.45: Болоња – Милан