Грешка Дмитровића за пораз Еибара од Хетафеа (ВИДЕО)

Хет-трик Хоакина за победу Бетиса над Атлетик Билбаом, Ваљадолид и Реал Сосиједад играли без голова

Фудбалери Хетафеа победили су данас Еибар у гостима са 1:0, у 16. колу Примере.

Стрелац је био Анхел у 67. минуту, после грешке српског репрезентативца на голу Еибара Марка Дмитровића.

Дмитровић је истрчао на лопту после паса у простор, а Анхел је стигао пре до ње, обишао голмана и дао једини гол на утакмици.

Други српски репрезентативац Немања Максимовић играо је целу утакмицу за Хетафе.

Хетафе је пети на табели са 27 бодова, док Еибар са 15 заузима 16. место у шпанском првенству.

Фудбалери Бетиса победили су Атлетик Билбао са 3:2, у 16. колу Примере. Троструки стрелац за Бетис био је Хоакин. Он је голове давао у другом, 11. и 20. минуту.

Атлетик је до краја утакмице успео само да умањи заостатак головима Ињакија Вилијамса из пенала у 44. и Јурија Бершишеа у 75. минуту.

Бетис је везао три поеде и сада је 11. у шпанском првенству са 22 бода. Атлетик Билбао заузима шесто место на табели са 26 бодова.

Фудбалери Ваљадолида и Реал Сосиједада играли су данас нерешено без голова, у 16. колу Примере.

Сосиједад је четврти на табели са 27 бодова.

Ваљадолид има 19 бодова и заузима 14. место на табели шпанског првенства.

Фудбалери Леганеса победили су вечерас на свом терену Селту са 3:2, у утакмици 16. кола шпанског првенства.

Леганес је у првом полувремену стекао два гола предности захваљујући Оскару, који је био стрелац у 15. и 39. минуту. Трећи гол за домаће постигао је Кевин Родригес у 55. минуту, а затим су стрелци у екипи Селте били Нестор Араухо у 64. и Јаго Аспас у 81. минуту.

Леганес је остварио тек другу победу у првенству и заузима 19. претпоследње место на табели са девет бодова. Селта је на 18. месту са 13 бодова.

Семафор 16. кола Ла Лиге:
Виљареал - Атлетико Maдрид 0:0
Реал Maдрид – Еспањол 2:0 (Варан 37, Бензема 79)
Гранада – Алавес 3:0 (Фернандез 48, Солдадо 58. пенал, Ерера 77)
Леванте – Валенсија 2:4 (Роџер 11, 20. пенал – Роџер 45+3 аутогол, Гамеиро 57, 59, Торес 88)
Барселона – Мајорка 5:2 (Гризман 7, Меси 17, 41, 83, Суарез 43 – Будимир 35, 64)
Еибар – Хетафе 0:1 (Анхел 67)
Бетис – Атлетик Билбао 3:2 (Хоакин 2, 11, 20 - Вилијамс 44. једанаестерац, Бериче 75)
Ваљадолид – Реал Сосиједад 0:0
Леганес – Селта 3:2 (Оскар 15, 39, Родригуес 55 – Араухо 64, Аспас 81)
21.00: Осасуна – Севиља