Greška Dmitrovića za poraz Eibara od Hetafea (VIDEO)

1

Het-trik Hoakina za pobedu Betisa nad Atletik Bilbaom, Valjadolid i Real Sosijedad igrali bez golova

Fudbaleri Hetafea pobedili su danas Eibar u gostima sa 1:0, u 16. kolu Primere.

Strelac je bio Anhel u 67. minutu, posle greške srpskog reprezentativca na golu Eibara Marka Dmitrovića.

Dmitrović je istrčao na loptu posle pasa u prostor, a Anhel je stigao pre do nje, obišao golmana i dao jedini gol na utakmici.

Drugi srpski reprezentativac Nemanja Maksimović igrao je celu utakmicu za Hetafe.

Hetafe je peti na tabeli sa 27 bodova, dok Eibar sa 15 zauzima 16. mesto u španskom prvenstvu.

Fudbaleri Betisa pobedili su Atletik Bilbao sa 3:2, u 16. kolu Primere. Trostruki strelac za Betis bio je Hoakin. On je golove davao u drugom, 11. i 20. minutu.

Atletik je do kraja utakmice uspeo samo da umanji zaostatak golovima Injakija Vilijamsa iz penala u 44. i Jurija Beršišea u 75. minutu.

Betis je vezao tri poede i sada je 11. u španskom prvenstvu sa 22 boda. Atletik Bilbao zauzima šesto mesto na tabeli sa 26 bodova.

Fudbaleri Valjadolida i Real Sosijedada igrali su danas nerešeno bez golova, u 16. kolu Primere.

Sosijedad je četvrti na tabeli sa 27 bodova.

Valjadolid ima 19 bodova i zauzima 14. mesto na tabeli španskog prvenstva.

Fudbaleri Leganesa pobedili su večeras na svom terenu Seltu sa 3:2, u utakmici 16. kola španskog prvenstva.

Leganes je u prvom poluvremenu stekao dva gola prednosti zahvaljujući Oskaru, koji je bio strelac u 15. i 39. minutu. Treći gol za domaće postigao je Kevin Rodriges u 55. minutu, a zatim su strelci u ekipi Selte bili Nestor Arauho u 64. i Jago Aspas u 81. minutu.

Leganes je ostvario tek drugu pobedu u prvenstvu i zauzima 19. pretposlednje mesto na tabeli sa devet bodova. Selta je na 18. mestu sa 13 bodova.

Semafor 16. kola La Lige:
Viljareal - Atletiko Madrid 0:0
Real Madrid – Espanjol 2:0 (Varan 37, Benzema 79)
Granada – Alaves 3:0 (Fernandez 48, Soldado 58. penal, Erera 77)
Levante – Valensija 2:4 (Rodžer 11, 20. penal – Rodžer 45+3 autogol, Gameiro 57, 59, Tores 88)
Barselona – Majorka 5:2 (Grizman 7, Mesi 17, 41, 83, Suarez 43 – Budimir 35, 64)
Eibar – Hetafe 0:1 (Anhel 67)
Betis – Atletik Bilbao 3:2 (Hoakin 2, 11, 20 - Vilijams 44. jedanaesterac, Beriče 75)
Valjadolid – Real Sosijedad 0:0
Leganes – Selta 3:2 (Oskar 15, 39, Rodrigues 55 – Arauho 64, Aspas 81)
21.00: Osasuna – Sevilja