Лестер се са два гола Вардија и победом учврстио на другом месту у Премијер лиги (ВИДЕО)

2

Шефилд је после преокрета са 2:1 победио претпоследњи Норич, Брајтона и Вулверхемптона су ремизирали

Фудбалери Лестера победили су данас Астон Вилу у гостима са 4:1, у 16. колу Премијер лиге

Лестер је тако искористио пораз Манчестер Ситија, од ког сада има шест бодова више. Од првопласираног Ливерпула има осам мање.

Астон Вила је пала у зону испадања. Сада је на 17. месту са 15 бодова.

Шефилд је после преокрета са 2:1 победио претпоследњи Норич и после 16 кола заузима осмо место на табели енглеског првенства. Њукасл је са 2:1 победио екипу Саутемптона.

Фудбалери Брајтона и Вулверхемптона одиграли су данас нерешено 2:2, у утакмици 16. кола Премијер лиге.

Вулверхемптон је повео у 28. минуту, а стрелац је био Диогу Жота. Домаћи су изједначили у 34. минуту голом Нила Мопеа, а два минута касније повели су голом Давија Прупера. Бод Вулверхемптону обезбедио је Жота, својим другим голом на утакмици, у 44. минуту.

Вулверхемптон је наставио низ позитивних резултата и шести је на табели са 24 бода, колико има и петопласирани Манчестер јунајтед.

Брајтон заузима 12. место на табели са 19 бодова.

Семафор 16. кола Премијер лиге:

Евертон – Челзи 3:1 (Ришарлисон 5, Калеврт-Левин 49, 84 - Ковачић 52)

Борнмут – Ливерпул 0:3 (Окслејд-Чембрлејн 35, Кеита 44, Салах 54)

Тотенхем – Барнли 5:0 (Кејн 4, 54, Моура 9, Сон 32, Сисоко 74)

Вотфорд – Кристал Палас 0:0

Манчестер Сити – Манчестер Јунајтед 1:2 (Отаменди 85 - Рашфорд 23. једанаестерац, Марсијал 29)

Астон Вила – Лестер 1:4 (Грилиш 45+2 - Варди 20, 75, Ихеначо 41, Еванс 49)

Њукасл – Саутемптон 2:1 (Шелви 68, Фернандез 87 - Ингс 5)

Норвич – Шефилд Јунајтед 1:2 (Тетеј 27 - Стивенс 49, Балдок 52)

Брајтон – Вулверхемтон 2:2 (Мопе 34, Прупер 36 – Жота 28, 44)

21.00: Вест Хем – Арсенал