Lester se sa dva gola Vardija i pobedom učvrstio na drugom mestu u Premijer ligi (VIDEO)

2

Šefild je posle preokreta sa 2:1 pobedio pretposlednji Norič, Brajtona i Vulverhemptona su remizirali

Fudbaleri Lestera pobedili su danas Aston Vilu u gostima sa 4:1, u 16. kolu Premijer lige

Lester je tako iskoristio poraz Mančester Sitija, od kog sada ima šest bodova više. Od prvoplasiranog Liverpula ima osam manje.

Aston Vila je pala u zonu ispadanja. Sada je na 17. mestu sa 15 bodova.

Šefild je posle preokreta sa 2:1 pobedio pretposlednji Norič i posle 16 kola zauzima osmo mesto na tabeli engleskog prvenstva. NJukasl je sa 2:1 pobedio ekipu Sautemptona.

Fudbaleri Brajtona i Vulverhemptona odigrali su danas nerešeno 2:2, u utakmici 16. kola Premijer lige.

Vulverhempton je poveo u 28. minutu, a strelac je bio Diogu Žota. Domaći su izjednačili u 34. minutu golom Nila Mopea, a dva minuta kasnije poveli su golom Davija Prupera. Bod Vulverhemptonu obezbedio je Žota, svojim drugim golom na utakmici, u 44. minutu.

Vulverhempton je nastavio niz pozitivnih rezultata i šesti je na tabeli sa 24 boda, koliko ima i petoplasirani Mančester junajted.

Brajton zauzima 12. mesto na tabeli sa 19 bodova.

Semafor 16. kola Premijer lige:

Everton – Čelzi 3:1 (Rišarlison 5, Kalevrt-Levin 49, 84 - Kovačić 52)

Bornmut – Liverpul 0:3 (Okslejd-Čembrlejn 35, Keita 44, Salah 54)

Totenhem – Barnli 5:0 (Kejn 4, 54, Moura 9, Son 32, Sisoko 74)

Votford – Kristal Palas 0:0

Mančester Siti – Mančester Junajted 1:2 (Otamendi 85 - Rašford 23. jedanaesterac, Marsijal 29)

Aston Vila – Lester 1:4 (Griliš 45+2 - Vardi 20, 75, Ihenačo 41, Evans 49)

NJukasl – Sautempton 2:1 (Šelvi 68, Fernandez 87 - Ings 5)

Norvič – Šefild Junajted 1:2 (Tetej 27 - Stivens 49, Baldok 52)

Brajton – Vulverhemton 2:2 (Mope 34, Pruper 36 – Žota 28, 44)

21.00: Vest Hem – Arsenal