Žervinjo produžio crnu seriju Napolija, Breša srušila Leće

0

Fudbaleri Parme pobedili su danas u gostima ekipu Napolija sa 2:1, u utakmici 16. kola Serije A.

Parma je povela golom Dejana Kuluševskog u četvrtom minutu, izjednačio je Arkadijuš Milik u 64, a pobedu gostujućem timu doneo je Žervinjo u 93. minutu.

Bila je ovo osma utakmica u Seriji A u kojoj Napoli nije uspeo da upiše pobedu.

Fudbaleri Breše pobedili su danas na svom terenu Leće sa 3:0, u utakmici 16. kola italijanskog prvenstva.

Breša je povela u 32. minutu golom Džona Čanselora, a prednost je udvostručio Ernesto Toregrosa u 44. minutu. Konačan rezultat postavio je Nikolas Špalek pogotkom u 61. minutu.

Breša je ostvarila drugu uzastopnu pobedu, ukupno četvrtu u prvenstvu i zauzima 17. mesto na tabeli sa 13 bodova, ali iz 15 utakmica. Leće na 16. mestu ima dva boda više, ali i utakmicu više.

Prvenstvena utakmica fudbalera Napolija i Parme počeće danas 30 minuta kasnije, zbog oštećenja krova na stadionu Sao Paolo.

Kako su preneli italijanski mediji, utakmica 16. kola Serije A će umesto u 18 časova, početi u 18.30.

Jaka kiša i vetrovi su tokom noći oštetili krov na stadionu Napolija, a neki delovi krovnog pokrivača pronađeni su i na terenu.

Lokalne vlasti su čitavo jutro radili na stabilizovanju konstrukcije u proveravali su moguća oštećenja na krovu.

Postojala je mogućnost otkazivanja utakmice ili odigravanja pred praznim stadionom iz bezbednosnih razloga, ali je umesto toga saopšteno da će meč početi sa 30 minuta zakašnjenja.

Na današnjoj utakmici debitovaće novi trener Napolija Đenaro Gatuzo, koji je zamenio otpuštenog Karla Anćelotija.