Радоњић се распуцао, четврти гол у пет мечева, а ниједном стартер (ВИДЕО)

0

Иако се још није изборио за стандардно место у првој постави, а дефинитивно је то заслужио, крило Марсеља Немања Радоњић у последње време често даје голове и доноси бодове некадашњем прваку Европе који се нада да ће ове сезоне успети да помрси конце Пари сен Жермену и свргне их са трона, мада је питање колико је то реално.

Овога пута погодак Радоњића у 71. минуту, четврти у Лиги 1 ове сезоне, био је довољан да се однесе бод са гостовања у Мецу.

Иначе, поново је био резерва, али тренер Виљаш-Боаш указао му је поверење на почетку другог полувремена, а овај му то итекако вратио двадесетак минута пре краја.

Мец је повео у 40. минуту, Кентонзо је сјајно центрирао, а Енгето је из прве, не чекајући да лопта падне на земљу, погодио мрежу.

И уместо да закључе победу, домаћи нису успели да реализују најстрожу казну у 53. минуту: бек Марсеља Јапанац Сакај беспотребно је срушио Енгетеа, судија Делажод показао је на белу тачку, а искусни голман Манданда прочитао је где ће шутирати Дијало, па је остало 1:0.

И како то обично бива у фудбалу, стигла је казна, играо се 71. минут кад је тандем резервиста Марсеља запржио чорбу Мецу: три минута пошто је ушао у игру, Жермен је пронашао Радоњића који је побегао чувару и са 11-12 метара изједначио и, испоставило се, донео важан бод.