Benzema u 95. minutu spasio Real od poraza pred Klasiko, Hetafe siguran protiv Valjadolida, Maksimović odigrao ceo meč (VIDEO)

0

Majorka sa igračem manje do boda protiv Selte u Vigu, Espanjol i Betis igrali 2:2 u Barseloni, Viljareal prekinuo dobar niz Sevilje

Fudbaleri Hetafea pobedili su danas Valjadolid sa 2:0, u 17. kolu Primere.

Strelci su bili Kuku u 36. i Anhel u 82. minutu.

Srpski fudbaler Nemanja Maksimović igrao je celu utakmicu za ekipu Hetafea.

Fudbaleri Viljareala pobedili su večeras na gostujućem terenu Sevilju sa 1:2, u utakmici 17. kola španskog prvenstva.

Viljareal je poveo u 13. minutu golom Raula Albiola, a izjednačio je Munir El Hadidi u 61. Pobedu Viljarealu doneo je Toko Ekambi u 74. minutu.

Sevilja je tako prekinula niz od osam utakmica bez poraza u prvenstvu i treća je na tabeli sa 31 bodom, četiri manje od vodeće Barselone.

Viljareal je zabeležio prvu pobedu u poslednjih sedam kola i zauzima 13. mesto na tabeli sa 22 boda.

Fudbaleri Selte i Majorke igrali su danas nerešeno 2:2, u 17. kolu Primere.

Selta je vodila u Vigu od 20. minuta golom Rafinje, a u 33. je iz penala izjednačio Salva Sevilja.

Jago Aspas je u 49. minutu iz penala doneo novu prednost Selti.

Majorka je u 78. ostala sa igračem manje, zbog isključenja Antonija Railja, ali je pet minuta kasnije preko Anta Budimira ipak izjednačila i osvojila bod na gostovanju.

Fudbaleri Espanjola i Betisa igrali su danas nerešeno 2:2, u 17. kolu španske Primere.

Betis je vodio na gostovanju u Barseloni od četvrtog minuta golom Borhe Iglesijasa, ali je domaćin preokrenuo do poluvremena preko Serđija Dardera u 19. i Bernarda u 41.

Izjednačenje i bod Betisu u 68. minutu je doneo Mark Bartra.

Luka Jović je zamenio Luku Modrića u 81. minutu, u 90. je dobio žuti karton, a Karim Benzema je golom u 95. minutu Realu doneo remi u Valensiji.

Semafor 16.kola La Lige:

Alaves – Leganes 1:1 (Hoselu 81 – Brajtvajt 43)

Granada – Levante 1:2 (Mačis 60 – Ročina 55, Bardi 90)

Sosijedad – Barselona 2:2 (Ojarzabal 12. jedanaesterac, Isak 62 - Grizman 38, Suarez 49)

Bilbao – Eibar 0:0

Atletiko – Osasuna 2:0 (Morata 67, Saul 75)

Hetafe – Valjadolid 2:0 (Kuku 36, Anhel 82)

Selta – Majorka 2:2 (Rafinja 20, Aspas 49 – Sevilja penal 33, Budimir 83)

Espanjol – Betis 2:2 (Darder 19, Bernardo 41 - Iglesias 4, Bartra 68)

Sevilja – Viljareal 1:2 (El Hadidi 61 - Albiol 13, Ekambi 74)

Valensija – Real Madrid 1:1 (Soler 78 - Benzema 90+5)