Менхенгладбах изгубио од Волфсбурга и прво место у Бундеслиги (ВИДЕО)

Менхенгладбах је после 15. кола други на табели са 31 бодом, два мање од Лајпцига, који је претходно победом над Фортуном преузео прво место, cледе Борусија Дортмунд са 29 и Бајерн Минхен са 27 бодова.

Фудбалери до викенда водеће Борусије из Менхенгладбаха изгубили су од Волфсбурга 1:2, у 15. колу немачке Бундеслиге.

Ксавер Шлагер је довео Волфсбург у вођство у 13. минуту, а у 15. је изједначио Брил Емболо. Победу Волфсбургу је у надокнади донео Максимилијан Арнолд.

Волфсбург је прекинуо низ од два пораза и сада је осми у немачком првенству са 23 бода.

Фудбалери Шалкеа победили су вечерас на свом терену Ајнтрахт из Франкфурта са 1:0, у утакмици 15. кола Бундеслиге. Једини гол постигао је Бенито Раман у 53. минуту.

Матија Настасић није због повреде играо за тим из Гелзенкирхена, за госте је играо Филип Костић и добио жути картон, Мијат Гаћиновић је на терену био до 70. минута, а Дејан Јовељић је остао на клупи.

Шалке је остварио осму победу и четврти је на табели са 28 бодова.

Клуб из Франкфурта је наставио низ лоших резултата и после седмог пораза заузима 12. место на табели са 18 бодова.

Листа стрелаца Бундеслиге: 18 - Левандовски (Бајерн), 16 - Вернер (Лајпциг), 10 - Хенингс (Фортуна).

Семафор 15. кола Бундеслиге:

Хофенхајм – Аугзбург 2:4 (Сков 14, Локадиа 80 - Макс 11, 51. једанаестерац, Јенсен 56. Лаго 85)

Бајерн – Вердер 6:1 (Коутињо 45, 63, 78, Левандовски 45+4, 72, Милер 75 - Рашица 24)

Херта – Фрајбург 1:0 (Дарида 53)

Мајнц – Борусија Дортмунд 0:4 (Ројс 32, Санчо 66, Азар 69, Шулц 84)

Келн – Бајер Леверкузен 2:0 (Кордоба 73, Борнау 84)

Падерборн – Унион Берлин 1:1 (Прогер 33 -Ингвартсен 7).

Фортуна – Лајпциг 0:3 (Шик 2, Вернер 58. једанаестерац, Мукеле 75)

Волфзбург – Борусија Менхенгладбах 2:1 (Шлагер 13, Арнолд 90+1 - Емболо 15)

Шалке – Ајнтрахт 1:0 (Раман 53)