Ливерпул гази ка титули, пао и Тотенхем у гостима (ВИДЕО)

Фудбалери Ливерпула победили су на гостујућем терену у Лондону Тотенхем са 1:0, у утакмици 22. кола Премијер лиге

Једини гол у дербију кола постигао је Роберто Фирмино у 37. минуту, на асистенцију Мохамеда Салаха.

Ливерпул је остварио 20. победу у 21 утакмици у Премијер лиги и једина је непоражена екипа.

„Црвени” су први на табели са 61 бодом и имају 16 бодова више, али и меч мање од другопласираног Лестера.

Фудбалери Лестера изгубили су од Саутемптона са 2:1, у 22. колу Премијер лиге. Лестер је водио голом Дениса Прета, а преокрет гостима донели су Стјуарт Армстронг и Дани Ингс. Лестер је у 90. минуту изједначио, али је гол Џонија Еванса поништен.

Убедљиве победе остварили су Манчестер јунајтед и Челзи. Јунајтед је са 4:0 био бољи од Норича, док је Челзи резултатом 3:0 победио Барнли.

Вулверхемптон и Њукасл играли су нерешено 1:1, док је Евертон са 1:0 победио екипу Брајтона.

Фудбалери Кристал Паласа и Арсенала играли су нерешено 1:1, у 22. колу Премијер лиге. Пјер Емерик Обамејанг је у 12. минуту донео предност Арсеналу, а у 54. је изједначио Џордан Ајев.

Обамејанг је у 67. минуту искључен. Добио је директан црвени картон због грубог прекршаја над Максом Мејером, који је због повреде морао да напусти игру. Српски фудбалер Лука Миливојевић, који је капитен Паласа, није играо због суспензије.

Семафор 22. кола Премијер лиге:

Кристал Палас – Арсенал 1:1 (Ајев 54 – Обемејанг 12)

Вулверхемптон – Њукасл 1:1 (Дендонкер 14 – Алмирон 7)

Манчестер jунајтед – Норвич 4:0 (Рашфорд 27, 52. једанаестерац, Марсијал 54, Гринвуд 76)

Лестер – Саутемптон 1:2 (Прает 14 – Армстронг 19, Ингс 81)

Евертон – Брајтон 1:0 (Ришарлисон 38)

Челзи – Барнли 3:0 (Жоржињо 27. једанаестерац, Абрамах 38, Хадсон-Одои 49)

Тотенхем – Ливерпул 0:1 (Фирмино 37)

15.00: Борнмут – Вотфорд

17.30: Астон Вила – Манчестер сити

Шефилд јунајтед – Вест Хем 1:0 (Мекбрни 53)