Majorka ubedljiva protiv Valensije, trojka Betisa (VIDEO)

0

Majorka je upisala tek petu pobedu od početka šampionata i trenutno je na 17. poziciji sa 18 bodova, odnosno ima tri boda više od Selte koja je prva u zoni ispadanja. Na drugoj strani, Valensija je sedma na tabeli sa 31 osvojenim bodom

Fudbaleri Majorke pobedili su na svom terenu ekipu Valensije sa 4:1, u utakmici 20. kola španske Primere.

Majorka je pitanje pobednika na ovom meču rešila posle prvih 45 minuta pošto je već tada stekla tri gola prednosti. Strelci su bili Antonio Rajlo u sedmom i Ante Budimir u 22. i 41. minutu.

Posao Valensiji u drugom poluvremenu bio je dodatno otežan, pošto je Dani Pareho već u 51. minutu zaradio drugi žuti karton.

Na 4:0 povisio je Lago Žunior u 80. minutu, a utešan gol za gostujući tim postigao je Feran Tores dva minuta kasnije.

Fudbaleri Betisa pobedili su na svom terenu ekipu Real Sosijedada sa 3:0, u utakmici 20. kola Primere. Strelci za pobednički tim bili su Borha Iglesijas u 27, Hoakin u 44. i Serhio Kanales u 95. minutu.

Fudbaleri Espanjola pobedili su Viljareal na gostujućem terenu sa 2:1. Strelci za Espanjol bili su David Lopez u petom i Radul De Tomas u 47. minutu, dok je jedini gol za Viljareal dao Santi Kazorla u 62. minutu.

Samo pet minuta igre bilo je potrebno gostujućim igračima da dođu do vođstva. Posle kornera reagovao je Lopez i glavom šutirao i donji levi ugao za 1:0.

Posle jedne prilike za izjednačenje usledio je nešto mirniji period igre, ali je početak drugog dela doneo još jedan brzi gol za Espanjol. Ovog puta bio je precizan De Tomas, koji je takođe šutirao glavom.

Posle igranja rukom Havija Lopesa i crvenog kartona, dosuđen je jedanaesterac za Viljareal, a siguran izvođač bio je Kazorla, koji je tako smanjio zaostatak svog tima. Do kraja meča Viljareal je imao još dve dobre šanse, ali se rezultat nije menjao.

Fudbaleri Atletik Bilbaa i Selte Vigo odigrali su nerešeno 1:1. Gol za Seltu postigao je Rafinja u 56. minutu, dok je izjednačenje iz jedanaesterca doneo Raul Garsija u 76. minutu utakmice.

U prvom poluvremenu Bilbao je stvorio nekoliko dobrih šansi, ali nije uspeo da ih realizuje, te se rezultat nije menjao.

Posle samo deset minuta igre u nastavku, Rafinja je s ivice šesnaestrca šutirao i pogodio u donji desni ugao i vođstvo Selte.

Posle igranja rukom Franciska Beltrana sudija je dosudio jedanesterac, a siguran izvođač bio je Garsija, koji je tako poravnao rezultat. Do kraja utakmice ni jedna ni druga ekipa nisu imale nove prilike za pogodak.