Мајорка убедљива против Валенсије, тројка Бетиса (ВИДЕО)

Мајорка је уписала тек пету победу од почетка шампионата и тренутно је на 17. позицији са 18 бодова, односно има три бода више од Селте која је прва у зони испадања. На другој страни, Валенсија је седма на табели са 31 освојеним бодом

Фудбалери Мајорке победили су на свом терену екипу Валенсије са 4:1, у утакмици 20. кола шпанске Примере.

Мајорка је питање победника на овом мечу решила после првих 45 минута пошто је већ тада стекла три гола предности. Стрелци су били Антонио Рајло у седмом и Анте Будимир у 22. и 41. минуту.

Посао Валенсији у другом полувремену био је додатно отежан, пошто је Дани Парехо већ у 51. минуту зарадио други жути картон.

На 4:0 повисио је Лаго Жуниор у 80. минуту, а утешан гол за гостујући тим постигао је Феран Торес два минута касније.

Фудбалери Бетиса победили су на свом терену екипу Реал Сосиједада са 3:0, у утакмици 20. кола Примере. Стрелци за победнички тим били су Борха Иглесијас у 27, Хоакин у 44. и Серхио Каналес у 95. минуту.

Фудбалери Еспањола победили су Виљареал на гостујућем терену са 2:1. Стрелци за Еспањол били су Давид Лопез у петом и Радул Де Томас у 47. минуту, док је једини гол за Виљареал дао Санти Казорла у 62. минуту.

Само пет минута игре било је потребно гостујућим играчима да дођу до вођства. После корнера реаговао је Лопез и главом шутирао и доњи леви угао за 1:0.

После једне прилике за изједначење уследио је нешто мирнији период игре, али је почетак другог дела донео још један брзи гол за Еспањол. Овог пута био је прецизан Де Томас, који је такође шутирао главом.

После играња руком Хавија Лопеса и црвеног картона, досуђен је једанаестерац за Виљареал, а сигуран извођач био је Казорла, који је тако смањио заостатак свог тима. До краја меча Виљареал је имао још две добре шансе, али се резултат није мењао.

Фудбалери Атлетик Билбаа и Селте Виго одиграли су нерешено 1:1. Гол за Селту постигао је Рафиња у 56. минуту, док је изједначење из једанаестерца донео Раул Гарсија у 76. минуту утакмице.

У првом полувремену Билбао је створио неколико добрих шанси, али није успео да их реализује, те се резултат није мењао.

После само десет минута игре у наставку, Рафиња је с ивице шеснаестрца шутирао и погодио у доњи десни угао и вођство Селте.

После играња руком Франциска Белтрана судија је досудио једанестерац, а сигуран извођач био је Гарсија, који је тако поравнао резултат. До краја утакмице ни једна ни друга екипа нису имале нове прилике за погодак.