Liverpul na Enfildu bolji od Junajteda, preokret Barnlija protiv Lestera (VIDEO)

0

Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom terenu Mančester junajted sa 2:0 u 23. kolu Premijer lige

Strelci golova za domaći tim bili su Virdžil Van Dajk u 14. minutu i Mohamed Salah u 93. minutu.

„Redsi” su do ranog vođstva stigli posle kornera Trenta Aleksander-Arnolda, kada je Van Dajk glavom šutirao i savladao Davida De Heu.

Nastavak meča nastavljen je u istom ritmu, Liverpul je imao inicijativu i stvarao šanse. Još dva gola postogli su domaći igrači, ali su oba poništena.

Najpre je Roberto Firmino pogodio, ali je gol poništen zbog kontakta s golmanom Junajteda, da bi Đini Vajnaldum bio u ofsajdu pre nego što je pogodio gol.

Do kraja prvog dela igre „crveni đavoli” imali su dve prilike za gol, ali je Antoni Marsijal bio neprecizan, a šut Van Bisake zasutavio je Alison Beker.

Drugo poluvreme donelo je po nekoliko prilika za oba tima, ali se rezultat promenio tek u trećem minutu sudijske nadoknade. Posle solo akcije Salah je šutirao po sredini gola i duplirao prednost svog tima.

Liverpul je i dalje na prvoj poziciji na tabeli Premijer lige, sa 64 bodova, dok su „crveni đavoli” na petom mestu uz 34 boda.

Fudbaleri Barnlija pobedili su na svom terenu ekipu Lestera sa 2:1, u utakmici 23. kola Premijer lige.

Lester je poveo u 33. minutu golom Harvija Barnsa, ali je domaći tim u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat.

Kris Vud je u 56. minutu izjednačio na 1:1, potom u 68. minutu Džejmi Vardi nije iskoristio penal, da bi pobedu Barnliju doneo Ešli Vestvud golom u 80. minutu.

Barnli je upisao osmu pobedu od početka sezone, prvu posle četiri kola i trenutno je na 14. mestu na tabeli sa 27 bodova.

Na drugoj strani, Lester je zabeležio šesti poraz i treći je sa 45 bodova, odnosno ima tri manje od drugoplasiranog Mančester sitija.

Semafor 23. kola Premijer lige:
Votford – Totenhem 0:0
Arsenal – Šefild junajted 1:1 (Martineli 45 - Flek 83)
Brajton – Aston Vila 1:1 (Trosar 38 - Griliš 75)
Mančester siti – Kristal Palas 2:2 (Aguero 82, 87 - Tosun 39, Fernandinjo 90)
Norič – Bornmut 1:0 (Puki 33. jedanaesterac)
Sautempton – Vulverhempton 2:3 (Bednarek 15, Long 35 - Neto 53, Himenez 65. jedanaesterac, Himenez 76)
Vest Hem – Everton 1:1 (Diop 40 - Kalvert-Levin 44)
NJukasl – Čelzi 1:0 (Hejden 90+4)
Barnli – Lester 2:1 (Vud 56, Vestvud 80 - Barns 33)
Liverpul – Mančester junajted 2:0 (Van Dajk 14, Salah 90+3)